آبشارهای دیدنی ایران برای گردشگری را بشناسید

آبشارهای دیدنی ایران برای گردشگری را بشناسید

آبشارهای دیدنی ایران برای گردشگری را بشناسید

آبشار کمتر شناخته شده ایران

آبشار نیل رود جوکندان تالش

جاذبه های گردشگری ایران

 آبشار نیل رود در جنگلهای جوکندان شهرستان تالش، از استان گیلان، و در دامنه کوه جنگلی رشکه جی از رشته کوههای تالش واقع است.  آبشار نیل رود جوکندان با ارتفاع تقریبی ۴۰ متر ، ۹۵۰ متر بالاتر از سطح آبهای آزاد جهان قرار دارد.

آبشار ویسادار پره سر تالش

آیشار ویسادار پره سر تالش

آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است. این آبشار به معنی “سایه درخت بید” است که در ۱۶ کیلومتری شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر واقع شده و همچون نگینی در دل جنگلهای زیبایی این منطقه می درخشد.

آبشار ورزان، سوباتان تالش

آبشار ورزان، سوباتان تالش

آبشار ورزان که به آبشار سوباتان نیز شهرت دارد از لحاظ بلندی دومین آبشار تالش است. این آبشار در فاصله ۳۶ کیلومتری شمالغرب شهر هشتپر (تالش) ، در ۲۲ کیلومتری جنوب دریاچه نئور (ازمسیر فیبر نوری اردبیل گیلان) در ارتفاع ۱۹۰۰-۱۹۷۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

این آبشار که حدود یکصد متر بلندی دارد ، در روستای ورزان ، ضلع شمال غربی سوئه تون واقع شده و فاصله آن تا سوئه تون حدود ۴ کیلو متر است . آب رودخانه ورزان یکی از شاخه های اصلی رودخانه لیسار است که از چشمه های بالا دستی سر چشمه گرفته در مسیر خود هنگام ریزش از صخره های عظیم ورزان آبشاری زیبا و دیدنی را تشکیل می دهد.

آبشار لاتون در شهر لوندویل

آبشار لاتون در شهر لوندویل - بلندترین آبشار ایران

 آبشار “لاتون” در استان گیلان ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا شهر لوندویل روستای کوته کومه جای گرفته است ارتفاع تقریبی آبشار “لاتون” ۱۰۵ متر است که به لحاظ بلندی، مرتفع ترین آبشار گیلان و ایران است.

آبشار پیران در استان کرمانشاه

آبشار پیران در استان کرمانشاه

دومین آبشار مرتفع ایران که در استان کرمانشاه قرار دارد. آبشار که ارتفاع آن حدود ۱۰۰ متر است، از فراز صخره ای بسیار عظیم به پایین سرازیر می‌شود. در نزدیکی آبشار پیران، ویرانه‌های قصر یزدگرد قرار دارد که قدمت آن به دوران ساسانی می‏‌رسد. از جمله جاذبه های این آبشار، فرود کوهنوردان از بالای سخره و ارتفاعات آبشار به پایین است. به طوری که هر سال تعداد زیادی کوهنورد به منطقه زیبا سفر می‌کنند.برای رفتن به آبشار پیران باید از سرپل‌ذهاب حدود ۹ کیلومتر به سمت روستای شالان رفت و با حدود یک ربع پیاده‌روی به منطقه زیبایی که آبشار در آن واقع شده می‌رسیم.

آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت بزرگ‌ترین آبشار استان مازندران است که در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسیده است. در بالای آبشار شاهاندشت قلعه ملک بهمن که به قلعه ملکه قلاع یا ملک بهمن مشهور است و نام تاریخی آن قلعه فرشته بوده است، واقع شده و از عظیم‌ترین قلاع کوهستانی البرز ایران است که از سنگ و نوعی ساروج که مخلوطی از شیر و تخم مرغ و نوعی خاک است ساخته شده و استحکام زیادی دارد که قدمت آن به سه هزار سال پیش می‌رسد. مسیر رسیدن به قلعه و آبشار گذر از پل روستای وانا، جاده روستای شاهاندشت، پارکینگ شاهاندشت، گذر از روستای شاهاندشت و حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی است.

ارتفاع: ‌۵۱ متر – نشانی: روستای شاهاندشت، کیلومتر ۹۶ جاده هراز، ۶۵ کیلومتری شهر آمل، استان مازندران

جمع آوری: م. جعفری

اخبار گردشگری

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر