آموزشِ پرورش یک باغ گل – آموزش کاشت بذر گل

آموزشِ پرورش یک باغ گل – آموزش کاشت بذر گل

 

آگر شما هم جزو کسانی هستید که از داشتن شاخه های گل در خانه لذت میبرید شاید با خود فکر کرده باشید که روزی به پرورش گل در حیاط خانه خود بپردازید، به جای آنکه آنها را از گل فروشی ها تهیه کنید. پرورش شاخه های گل در حیاط و نزدیکی خانه امکان دسترسی شما به گل های تازه را هر زمان که بخواهید فراهم میکند، از طرفی بسیار به صرفه تر از خرید گل از گل فروشی است. برای اینکه باغ گل خود را بسیازید به اندکی دانش و مقداری تلاش نیاز دارید.

آموزشِ پرورش یک باغ گل

۱٫در مورد گل هایی که در منطقه شما خوب رشد می کند تحقیق کنید. شما می توانید از منابع مختلف یا از بروشور های موجود در مورد گل ها و یا از مطالب مندرج بر روی پاکت دانه گل ها منطقه مناسب مربوط به رشد آن گل را متوجه شوید.

آموزش کاشت بذر گل

۲٫در مورد گل هایی که میخواهید در باغ خود پرورش دهید تصمیم بگیرید. به زمان شکوفه دادن گل ها در طول سال کاملا دقت کنید، و در مورد اینکه چه ترکیبی از گل ها با اندازه و رنگ های مختلف در کنار هم زیبایی بیشتری به باغ می دهد خوب برنامه ریزی کنید، سپس اقدام به خریداری دانه های آنها از گل فروشی ها و مغازه های مورد نظر بنمایید.

گیاهانی که هر ساله گل می آوردند

۳٫برای زمان شکوفه زدن گل های نیز برنامه ریزی داشته باشید. ترکیبی از گل ها را در باغ خود بکارید که هر کدام در طول فصل های بهار، تابستان و پاییز گل بدهد.

محل مناسبی را برای کاشت گل ها انتخاب کنید

۴٫محل مناسبی را برای کاشت گل ها انتخاب کنید. اکثر شاخه های گل به تابش تمام وقت نور آفتاب در طول روز نیاز دارند. بهتر است منطقه ایی را انتخاب کنید که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشد و همچنین از خاک خوب برخوردار بوده و منبع آب در نزدیک ترین مکان ممکن قرار داشته باشد. از آنجایی که خودتان میخواهید از این مزرعه شاخه ی گل بچینید پس تلاش کنید محلی را انتخاب کنید که در معرض عموم نباشد.

بوسیله یک بیلچه خاک باغ را آماده و تمیز کنید

۵٫بوسیله یک بیلچه خاک باغ را آماده و تمیز کنید. به خاک کمپوست و کود کشاورزی اضافه کرده و آن را بوسیله یک بیل باغبانی کوچک مخلوط نمایید تا خاک برای کاشتن آماده شود.

گل ها در چه فاصله ایی از هم می بایست قرار بگیرند

۶٫ گل ها را زمانی بکارید و بذر پاشی کنید که آخرین خطرات یخ زدگی نیز از بین رفته باشد. روی پاکت دانه ها و یا بسته بندی گیاه را مطالعه کنید تا بدانید گل ها در چه فاصله ایی از هم می بایست قرار بگیرند.

کاشت گل

۷٫بوسیله ی یک بیل گودالی را به اندازه ی مورد نیاز گیاه خود حفر کنید. گیاه را در درون گودال قرار دهی و خاک های کثیف دورش را با بیل تمیز نمایید. اگر از بذر استفاده میکنید، بوسیله بیل ردیف هایی درست کنید و با استفاده از راهنمای روی بسته بندی دانه ها، بذر را در آن بپاشید.

گل لاله

۸٫به بذر ها و گیاه های کاشته شده آب بدهید. برای کود دهی نیز از راهنمای روی بسته بندی دانه ها استفاده کنید.

نکات مهم

در نظر بگیرید بعضی از گل ها مانند گل آفتاب گردان، گل مینا، کوکب ممکن است خصوصا برای نوزادان و کودکان حساسیت زا باشند. در صورتی که بوی زیاد شما را ناراحت نمیکند می توانید از گل همیشه بهار و خانواده آهار نیز در باغ خود بکارید.

در نظر داشته باشید که خرید دانه همیشه به صرفه تر و ارزان تر از خرید گیاه است. دانه ها امکان انتخاب بیشتری در انواع گل های به مشا میدهد. اما بدانید که زمان انتظار برای گل در دانه بیش از گیاه است.

شما می توانید از پیاز بعضی از گل های نیز استفاده کنید. انواع لاله، نرگس زرد، سوسن و زنبق جزو پیازهایی هستند که گل های بسیار زیبایی دارند.

اگر تمایل داشته باشید می توانید از گل های دائمی نیز در باغ استفاده کنید. گیاهانی که هر ساله گل می آوردند از آن جمله می توان به رز ها و لیلیوم ها اشاره کرد.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع:Wikihow

نهال و کشاورزی

 

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر