آموزش انجام حرکات ورزشی در طول سفر

آموزش انجام حرکات ورزشی در طول سفر

حرکات ورزشی در طول سفر

تابستان بهترین موقعیت است برای مسافرت. از آنجا که مقصدی که به سمتش می روید نیازمند سپری کردن چند ساعت در ماشین است مسلما روی روتین ورزشی تان تاثیر منفی خواهد گذاشت و البته بدن را برای مدت طولانی غیر فعال نگه می دارد.

برای اینکه در طول مسیر مسافرت نیز از ورزش عقب نمانید می خواهیم تمرین هایی متشکل از حرکات کشش و حرکاتی با وزن بدن به شما آموزش دهیم که برای انجامشان می توانید از ماشین نیز کمک بگیرید. این تمرینات را می توانید در یک پارکینگ، استراحتگاه و یا در مقصدی که به سمت آن می روید انجام دهید تا پیوسته بدنتان را فعال نگه دارید.

چگونه از این لیست استفاده کنیم: در ادامه آموزش ۷ تمرین مخصوص مسافرت را خواهید دید که به دو دسته تقسیم شده اند: کششی و قدرتی. اگر فقط دچار سفتی و درد هستید، ورزش های ۱ تا ۳ را هر کدام به مدت ۳۰ ثانیه ( برای تمریناتی که تنها یک پا درگیر می شود برای هر پا ۳۰ ثانیه ) و ۲ تا ۳ ست انجام دهید. اگر تنها می خواهید سریع یک ورزش قدرتی با وزن بدن انجام دهید ورزش ۴تا ۷ را هر کدام ۱۰ تا ۱۵ مرتبه و در ۲ تا ۳ ست انجام دهید. به اندازه کافی برای انجام همه حرکات وقت دارید؟ کل ۷ تمرین را ۲ تا ۳ ست انجام دهید.

تمرینات کششی

۱- Hatch Hip Stretch

Hatch Hip Stretch

این مقدار نشستن در طول مسیر هیچ لطفی به ران ها نمی کند. برای شروع صندوق عقب ماشین را باز کنید. روبروی آن بایستید و پاها را به عرض شانه ها باز کنید، پای راست را بالا بیاورید تا ساق پا را موازی با سپر بخوابانید. زانو تا جای ممکن باید با مچ پا در یک خط باشد. آرام به سمت جلو خم شوید ( تا جایی که انعطافتان اجازه می دهد ) تا کششی عمیق در امتداد بیرون ران راست حس کنید. برای پای دیگر نیز تکرار کنید.

۲- Trunk Hamstring Stretch

Trunk Hamstring Stretch

تنها در چند دقیقه گرفتگی پاهای خود را باز کنید. صندوق عقب را باز کنید، رو به ماشین بایستید پای راست را بلند کنید و روی لبه صندوق عقب قرار دهید طوری که پاشنه آن روی لبه باشد. در حالی که هسته بدن را درگیر کرده اید تا جای ممکن به سمت جلو خم شوید تا جایی که کشش را در پشت پای راست احساس کنید. اگر لازم بود می توانید از در صندوق عقب به عنوان حمایت استفاده کنید. برای پای دیگر نیز این حرکت را تکرار کنید.

۳- Hatch Back Stretch

Hatch Back Stretch

وقتی پشت بدنتان به توجه نیاز دارید این حرکت را امتحان کنید. صندوق عقب را باز کنید و در فاصله دو قدمی آن رو به ماشین بایستید. زانوها را کمی خم کنید، ناحیه کم را نیز مقداری خم کنید و دست ها را بالای سر بیاورید تا لبه های صندوق عقب را بگیرید. ران ها را عقب بفرستید و قفسه سینه را به سمت زمین پایین بیاورید تا زمانی که در طول کمر و همسترینگ احساس کشش کنید.

تمرینات قدرتی با وزن بدن

۴- Elevated Push-Up

تمرینات قدرتی با وزن بدن

وقتی در جاده هستید، تنها یک حرکت شنای معمولی کافی نیست. این ورژن شنا در واقع شما را به چالش می کشد. یک یا دو در ماشین را باز کنید. حرکت را در حالت پلانک شروع کنید، مچ دست ها زیر شانه ها قرار بگیرد و پاها را نیز روی کفه ماشین قرار دهید، هسته بدن را درگیر کنید طوری که بدن از سر تا نوک انگشت پا در یک خط مستقیم باشد. به آرامی قفسه سینه را به زمین نزدیک کنید، آرنج ها را خمیده به سمت دنده ها نگه دارید، دوباره به بالا و نقطه شروع بازگردید.

۵- Air Squat

بایستید و پاهای خود را کمی از عرض ران ها بازتر کنید، ران ها درست بالای زانوها باشد و زانوها نیز بالای مچ پاها. دست ها را مستقیم به سمت خارج بدن باز کنید تا تعادلتان حفظ شود. ران ها را عقب بفرستید و زانوها را خم کنید تا بدنتان پایین بیایید. قفسه سینه را بالا نگه دارید و به حالت ۹۰ درجه یا بیشتر پایین بیایید. بلند شوید و دوباره تکرار کنید.

۶- Wheel Sit-Up

روی کمر دراز بکشید، زانوها را خم کنید و نوک پاها را زیر دو سمت لاستیک ها قرار دهید تا قفل شوند. انگشتان دست را پشت گوش ها قرار دهید ( مطمئن شوید که گردن را نمی کشند ). پایین کمر را به زمین فشار دهید و هسته بدن را درگیر کنید تا تیغه های شانه را بلند کنید و بالا سمت زانوها بازگردید سپس دوباره به آرامی روی زمین بازگردید. تکرار کنید.

۷- Bulgarian Split Squat

صندوق عقب را باز کنید، با دو گام فاصله از صندوق عقب رو به جهت مخالف ماشین بایستید. پای راست را به عقب ببرید و روی لبه صندوق عقب قرارش دهید. در حالی که هسته بدن را درگیر کرده اید و کمر را نیز صاف زانوی چپ را خم کنید تا بدن پایین بیاید و ران تقریبا با زمین موازی شود و ساق پای راست خطی موازی با کمر بسازد. با فشار دادن پاشنه پای راست به بالا و حالت ابتدایی بازگردید. روی سمت دیگر تکرار کنید.

نویسنده: مولی ریتربک

منبع: دکتر کرمانی

ورزش و تندرستی

آموزش انجام حرکات ورزشی در طول سفر

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر