آموزش ساخت نقشه سایت برای وردپرس با Google XML Sitemaps

آموزش ساخت نقشه سایت برای وردپرس با Google XML Sitemaps

آموزش ساخت نقشه سایت برای وردپرس با Google XML Sitemaps

آموزش ساخت نقشه سایت برای وردپرس با Google XML Sitemaps

همه شما با کلمه ای با عنوان “نقشه سایت” و اهمیت آن در رتبه بندی و شناسایی سایت به موتورهای جستجو آشنا هستید. از افزونه های بسیار معروف برای ساخت نقشه سایت می توان به افزونه Google XML Sitemapsاشاره کرد که می توانید از سایت اصلی وردپرس این افزونه را دانلود کنید. با استفاده از این افزونه می توانید با امکانات خوبی که دارد برای سایت خود نقشه سایت بسازید.

برای راحتی شما آموزشی بسیار ساده در نظر گرفتیم.

در مرحله اول وارد قسمت افزونه ها از منوی سمت راست وردپرس خود شوید سپس وارد قسمت افزودن شوید در کادر جستجو عبارت Google XML Sitemaps را وارد کنید و کلید جستجو را بزنید و همانطور که مشاهده می کنید انواع افزونه های ساخت نقشه سایت را برای شما به نمایش می گزارد که ما بهترین افزونه را برای شما انتخاب کرده ایم .روی کلید جزییات افزونه کلیک کنید تا اول ببینید این نگارش افزونه با وردپرس شما سازگاری دارد یا خیر(هیچ وقت افزونه ها را مستقیم نصب نکنید و اول از کلید جزییات استفاده کنید) سپس کلید قرمز رنگ نصب را بزنید افزونه نصب می شود و پیغام فعال شدن می دهد که در این مرحله شما افزونه را فعال نکنید.

مرحله بعد شما باید دو فایل بسازید که از ملزومات نقشه سایت هستش ویرایشگر ویندوز و یا note pad  را باز کنید و یک صفحه با نام sitemap.xml  ذخیره کنید .سپس همین کار را تکرار کرده و مجدد فایلی به نام sitemap.xml.gz بسازید سپس این دو فایل را در روت هاست خود یعنی جایی که فایل کانفیگ قرار دارد آپلود کنید.سپس میزان دسترسی این دو فایل را به ۷۷۷ تغییر دهید.

حتما بخوانید  آموزش مراحل اخذ کارت بازرگانی

مجدد به صفحه افزونه ها برگردید و افزونه Google XML Sitemaps را فعال کنید بعد از فعال کردن افزونه از قسمت تنظیمات وردپرس در ستون کناری به وارد تنظیمات افزونه شوید.اگر نقشه شما فعال نشده بود در اولین خط مشخصات نقشه روی لینک ساخت دستی نقشه کلیک کنید که میبینید نقشه شما ساخته و تایید می شود. سپس تنظیمات را از پایین همان صفحه ذخیره کنید .

دوباره به روت هاست خود برگردید و میزان دسترسی دو فایل مربوطه را به ۷۵۵ تغییر دهید.

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر