آموزش کاشت و نگهداری آووکادو – قسمت دوم

آموزش کاشت و نگهداری آووکادو

قسمت دوم آموزش

برای مشاهده قسمت اول آموزش کاشت و نگهداری آووکادو کلیک کنید

آموزش کاشت و نگهداری آووکادو

ترجمه: امیر فولادکار

1- انتخاب مکان:

درخت آووکادو معمولا در بهترین شرایط اقلیمی رشد می کند. در بیشتر اوغات نهال آووکادو باید در داخل یک گلدان کاشته شود و در قسمتی باشد که آب و هوا دمایش بین 60 تا 85 درجه فارنهایت (15 تا 30 درجه سانتی گراد) تغییر کند. و این درخت می تواند رشد کند در دمای -2 درجه سانتی گراد.

2- خاک را آماده کنید.

درخت آووکادو در خاک با هر سطح ph می تواند رشد کند اما باید خاک تقریبا خشک باشد و مقدار نمک خاک بسیار پایین باشد. خاک به کود زیادی نیاز ندارد تا زمانی که درخت 1 ساله شود و در زمانی که درخت 1 ساله شد شما باید یک تست از حاک بگیرین که بدانید که مواد مغذی خاک به اندازه کافی هست یا نه و اگر درصد مواد مغزی خاک کم بود می توانید از کود استفاده نمایید. شما ممکن است به استفاده از 10 عدد کود در سال نیاز داشته باشیددر کل شما می توانید از یک خاک معمولی گلدانی استفاده کنید و مقداری سنگ در ته گلدان قبل از ریختن خاک استفاده نماید تا آب اضافی رو از آب جدا کند.

3- آماده سازی گلدان.

برای اینکار از یک گلدان سفالی با ارتفاع 20 الی 25 سانتی متر استفاده کنید 5 سانتی متر کف گلدان را با سنگ ریزه پر کنید و 5 سانتی متر بالای آن را نیز با الیاف زبر و سخت مانند برگ درختان در حال پوسیدن و یا الیاف نارگیل پر کنید بقیه گلدان را نیز با خاک غنی از مواد مغزی پر کنید، در انتها در وسط خاک داخل گلدان یک چاله کوچک بحفر نمایید.

4- دانه را آماده کنید.

سیخ هایی که در دانه فرو کرده بودید را از دانه با احتیاط جدا کنید. تا دانه برای کاشت آماده شود.

5- کاشت دانه آووکادو.

دانه را با احتیاط در چاله کوچکی که در گلدان حفر کرده بودید قرار داده بطوری که ریشه ی اصلی آسیبی نبیند. بسیار مهم است که مراقب ریشه اصلی باشیم.

6- درخت را مرطوب نگه دارید.

روزانه به درخت طوری آب دهید که خاک نمناک باشد، البته توجه داشته باشید که نباید به اندازه ای به درخت اب داد که خاک در آب غرق شود و نمابید خاک گلی شود.(در حد نمناک بودن کافی است.). اگر برگها در انتهای خود قهوی ای شداند به این معنی است که درخت به اب بیشتری نیاز دارد و اگر برگ ها به رنگ زرد درآمدند به این معنی است که درخت زیاد از حد آب دیده است و نیاز دارد که مقداری به خاک آن اجازه دهیم تا خشک شود به مدت یک یا دو روز.

7- مراقبت از درخت آووکادو.

بعد از این که درخت به اندازه کافی بزرگ شد شما می تواند درخت را از گلدان درآورده و در باغ یا باغچه خود آن را بکارید و فرآیند آب دهی به درخت را طبق روال توضیح داده شده در قسمت 6 ادامه بدهید.

منبع: wikihow

برای مشاهده قسمت اول آموزش کاشت و نگهداری آووکادو کلیک کنید

نظرات شما :

:: ارسال نظر