آموزش کاشت و پرورش تمر هندی در خانه

آموزش کاشت و پرورش تمر هندی در خانه

آموزش کاشت و پرورش تمر هندی در خانه

بررسی های در حال رشد

درخت تاماریند (تمر هندی) یک درخت استوایی است که بومی آفریقا است، اما هنوز هم می تواند در مناطق گرم غیر از زمین بومی آن رشد کند. محیط گرمسیری و یا نیمه گرمسیری ایده آل برای رشد این گیاه است، اما می تواند به صورت کوتاه مدت با درجه حرارت سرد، به ویژه هنگامی که رشد می کند، زنده بماند. بهتر است جوانه های جوان را درون محوطه ای که دماهای پایدار است و گیاهان جوان به راحتی از هرگونه شرایط آب و هوایی خشن محافظت شود، کشت می کنند. برای بهترین نتایج، بذر را در تابستان بگنجانید.

خیساندن دانه ها

برای شروع روند رشد، دانه های تمر هندی را در یک کاس قرار دهید و کاسه را به صورت نیمه راه با آب گرم گرم کنید. بذر را چند ساعت صبر کنید و سپس آنها را برداشته و آنها را بر روی یک حوله کاغذی خشک کنید. این اجازه می دهد که بدنه بیرونی برای نرم شدن و آماده شدن برای جوانه زدن باشد.

کاشت دانه

گام بعدی این است که یک سینی بذر بذر بیاورید و آن را با مخلوط ۵۰-۵۰ مخلوط از مخلوط گلدان و ماسه دوره پر کنید و هر سینی را در حدود سه چهارم کامل پر کنید. دانه های تاماریون را روی سطح خاک قرار دهید و دو یا سه بذر را درون ظرف سینی قرار دهید و سپس خاک را به سینی اضافه کنید تا دانه ها را پوشش دهید.

آبیاری دانه

ابتدا آب زدگی را تا زمانی که خاک کاملا مرطوب است، تا انتهای سینی بگذارید. هر روز روزانه بخورید، فقط به اندازه کافی خاک را مرطوب کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که گیاه چندین سانتی متر بلند شود و سپس به آبیاری برسد. هنگامی که درخت به اندازه کافی رشد می کند به تنهایی، آب یک بار در هفته، فقط به اندازه کافی برای تحریک ریشه. در فصل زمستان، این درخت کمی به آب نیاز ندارد.

انتقال دانه ها

دانه های کاشته شده در سینی دانه باید در عرض دو تا سه هفته جوانه زنی کنند. هنگامی که نهال ها ۲ اینچ بلند هستند، آنها را به یک ظرف کوچک ۵ اینچ اضافه کنید که حاوی همان مخلوط گلدان و ترکیبی شن و ماسه است.

کاشت در ظروف

یک روش جایگزین برای کاشت بذرهای تاماریوم (تمر هندی) این است که آنها را در یک ظرفیت پرورش بزرگ قرار دهید تا یک سینی بذر کم عمق. برای پیروی از این روش، ظرف سه لیوان پرتقال ۱ گالن را با مخلوط کردن خاک گلدان و شن و ماسه درشت پر کنید و سپس دو تا سه دانه در هر ظرف را بپوشانید و پس از کاشت آنها را با یک لایه نیمی از خاک بپوشانید.

آبیاری کانتینرها

هنگام رشد دانه در ظروف، آب به اندازه کافی را تهیه کنید تا سطح ۳ اینچ خاک خیس شود. این آبیاری را ادامه دهید هر زمان خاک خشک شود، اما مراقب باشید که آب بیش از حد نباشد، زیرا دانه ها به راحتی پخته می شوند. هنگامی که جوانه زدن اتفاق می افتد، آبیاری به ۲ اینچ خاک یک بار در هفته کاهش می یابد.

نکته

مهم نیست روش استفاده شده برای کاشت بذر، آنها باید پس از جوانه زنی مراقبت مناسب را دریافت کنند. ظروف را در یک محل گرم نگهداری کنید، جایی که از پیشخانهای سرد و در معرض نور زیاد باشد. مراقب باشید دمای اتاق را تا حداقل ۶۸ درجه فارنهایت حفظ کنید.

مراقبت از سال اول

در حالی که درخت تاماریند یک گونه پر از قهوه است، برای سال اول برای مراقبت از آن نیاز به مراقبت ویژه دارد. این یک گیاه استوایی است؛ بنابراین آن را از دماهای سرد و بادهای خفیف تا زمانی که بیش از یک ساله است، پناه بگیرید. در این مرحله، آن را در خارج، در طول سقوط یا فصل بارانی انتقال دهید.

خلاصه آموزش بالا

نور مورد نیاز

درخت تمر هندی باید در جایی کاشته شود که حداقل ۸-۶ ساعت نور مستقیم آفتاب داشته باشد. کمبود نور از دلایل ریزش میوه های جوان و گلها یا عدم گلدهی این درختان است.

تکثیر

از بذر این گیاهان میتوان برای تکثیر استفاده کرد. بذرها را زمانی باید برداشت کرد که میوه ها رسیده باشند. میوه ها زمانی رسیده هستند و می توانند برداشت شوند که اگر با کنار ناخن روی میوه ها را خراش دهیم قسمت زیرین نیز قهوه ای رنگ باشد.

روش دیگر تکثیر این گیاه پیوند زنی است که پایه را با استفاده از کاشت بذر بدست می اورند و زمانی که گیاه جوان که قرار است به عنوان پایه استفاده شود به قطر ۸ میلی متر تا یک سانتی متر رسید با استفاده از روش پیوند، پیوندکهایی را که از درختانی با کیفیت خوب میوه دهی و خصوصیات رشد تهیه کرده اند بر روی پایه پیوند می زنند. پیوندکها نیز به شکل شاخه هایی به طول ۱۵-۸ سانتیمتر هستند که جوانه در طول خود دارند. پیوند اسکنه ای یکی از روش های متداول پیوند زدن این گیاه است.

از قلمه این گیاهان نیز میتوان استفاده کرد و معمولا از قلمه چوب نرم این گیاه استفاده میشود که به طول حئود ۱۵ سانتیمتر از انتهای یک شاخه سالم از درخت مادری تهیه می شود. قلمه چوب نیمه سخت نیز به طول ۲۰ سانتیمتر که حداقل سه گره ( محل اتصال برگ به ساقه) را دارد نیز قابل استفاده است در هر دو نوع قلمه ابتدا برگهای موجود در پایین قلمه جدا می شوند و سپس در مخلوط خاک برگ + شن کاشته می شوند. توجه کنید که در مورد قلمه های این گیاه کاربرد هورمونهای ریشه زایی و مکانی با رطوبت هوای بالا ( کاربرد دستگاه های تولید کننده رطوبت) لازم است در غیر این صورت ریشه زایی ضعیفی خواهند داشت. دمای مناسب ریشه زایی ۲۲-۲۰ درجه سانتیگراد است و ریشه زایی در صورت مناسب بودن تمامی شرایط ۶-۴ هفته طول می کشد.

آموزش باغبانی

نظرات شما :

:: ارسال نظر