آموزش کاشت و پرورش درخت گردو در خانه

آموزش کاشت و پرورش درخت گردو در خانه

در حالی که انواع مختلفی از گردو وجود دارد، مهمترین آنها گردو سیاه و گردو انگلیسی، دستورالعمل های کاشت پایه و مراقبت های مشابه هستند. با این وجود، به دلیل وجود صدها گونه مختلف که به شرایط مختلف و شرایط بیماری بستگی دارد، کاشت آجیل از نسبتا نزدیک به آن توصیه می شود. درختان گردو می توانند آجیل طعم دار و چوب با دوام و جذاب را تولید کنند، اما باغبانان خانه باید آگاه باشند که اغلب گیاهان اطراف را می کشند! همچنین در نظر داشته باشید که درختان گردو شروع به تولید آجیل تا حدود ۱۰ سال پس از کاشت نمی کنند و تولید مهره در حدود ۳۰ سال پس از کاشت به حداکثر می رسد. شما می توانید درختان گردو را از آجیل که اغلب آزاد است برای جمع آوری اما خسته کننده برای تهیه، و یا نهال ها، که معمولا نیاز به خرید، اما معمولا نرخ موفقیت بالاتر است.

بخض اول: آماده سازی گردو برای کاشت

مرحله اول: اگر باغ گردو یا درخت گردویی دارید به راحتی میتوانید گردو برای کاشت تهیه کنید.

انتخاب گردو برای کاشت

آماده سازی دانه های گردو می تواند چند ماه انتظار داشته باشد و میزان موفقیت آن کم باشد. شما ممکن است بخواهید یک نهال خرید کنید و به جای آن به آن بخش بروید. قبل از استفاده از هر دو روش، توجه داشته باشید که درختان گردو، به ویژه از گونه های گردو سیاه، مواد شیمیایی را در خاک پخش می کنند که بسیاری از گیاهان نزدیک را از جمله درختان کاج، درختان سیب، گوجه فرنگی و دیگران می میراند. این، همراه با اندازه گسترده و گاه تهاجمی از گیاهان گردو جدید، می تواند آنها را در شهرهای و حومه ها نامطلوب

مرحله دوم: جمع آوری گردو افتاده

جمع آوری گردو افتاده

در اواخر فصل پاییز میوه گردو که رسیده باشد شروع به افتادن از درخت می کند شما می توانید در این موقع تعدادی دانه گردو که میخواهید بکارید را جمع آوری نمایید.

هشدار: پوسته گردو می تواند پوست و لباس را رنگ و لکه کند. توصیه می شود دستکش به دست کنید.

مرحله سوم: حذف پوسه سبز رنگ گردوها

حذف پوسه سبز رنگ گردوها

گردوها می توانند رشد کنند بدون اینکه پوسته حذف شوند، اما بسیاری از مردم پوسته را حذف می کنند تا گردوها را در داخل بررسی نکنند و آنها را راحت تر اداره کنند. برای حذف پوسته، گردو را در یک سطل آب بشکنید تا پوسته بیرونی به لمس نرم شود، تا ۳ روز برای سخت ترین مهره ها منتظر بمانید. خرد کردن و پوست کردن نرم را با دست انجام دهید.

 • اگر پوسته خشک شده است، آنها می توانند تقریبا غیر ممکن است برای حذف. سعی کنید از آنها در یک ماشین رانندگی کنید.
 • برای یک مقدار بزرگتر از گردو، آنها را از طریق یک پوسته ذرت پر کن، و یا حتی آنها را در یک مخلوط کننده سیمان با ماسه و آب به مدت ۳۰ دقیقه چرخاندن

مرحله چهارم: دانه ها را برای زمستان ۹۰-۱۲۰ روز مرطوب نگه دارید.

مرحله خوابیدن دانه گردو در زمستان

گردو، مثل بسیاری از دانه های گیاهی، نیاز به تجربه یک محیط مرطوب و سرد قبل از بیدار شدن از بوته از پوسته خود را دارد و از پوسته ظاهر می شود. این به مدت ۳-۴ ماه برای گردو، بسته به انواع، طول می کشد که آنها باید مرطوب نگه داشتن. نگهداری دانه در یک محیط برای این منظور طبقه بندی نامیده می شود و برای گردو می تواند در یکی از روش های زیر انجام شود:

 • مقدار کمی گردو در خاکستری مرطوب مرطوب یا شن و ماسه مرطوب نگه دارید، داخل کیسه های پلاستیکی نگهداری شده در یخچال یا در مکان دیگری بین ۳۴ تا ۴۱ درجه فارنهایت (۲-۵ درجه سانتیگراد)
 • برای مقدار زیادی از گردو، حفره حفاری در خاک تخلیه سریع، ۱ تا ۲ فوت (۳ تا ۶ متر) عمیق حفاری می کند. این چاله را با تغییر دادن لایه های تک لایه ای از آجیل ها با لایه های ماسه ای، برگ یا مالچ ۲ اینچ (۵ سانتیمتری) پر کنید. گاو را با غربالگری برای جراحی نگه دارید.

بخش دوم: کاشت گردو

مرحله اول: چند هفته پیش از جوانه زدن درختان بیرون دانه های گردو را از یخچال بردارید، اما آنها را مرطوب نگه دارید.

کاشت گردو

پس از زمین افتتاح شد و حداقل ۹۰ روز گذشت، دانه ها را از محیط سرد خود حذف کنید. دانه های قابل ملاحظه باید یک جوانه کوچک ظهور داشته باشند. دانه های روغنی را برای یک هفته کامل قبل از کاشت نگه دارید.

مرحله دوم: انتخاب زمین برای کاشت دانه ها

انتخاب زمین برای کاشت دانه ها

همه گونه گونه های گردو نیاز به خاک با کیفیت بالا دارند و انتخاب خاک خوب برای کاشت بسیار مهم است. یک محل را با خاک رسوبی که حداقل ۳ فوت (۰٫۹ متر) عمیق است، انتخاب کنید. اجتناب از دامنه های تند، تپه های ریج، خاک سنگی و خاک با مقدار زیادی از خاک رس. [۱۲] [۱۳] مناطق پایین تر از دامنه های شمالی در مناطق نورد یا کوهستانی (و یا در سمت جنوب، اگر در نیمکره جنوبی قرار دارد) قابل قبول است.

 • گردو نسبتا چند منظوره است، زمانی که به pH خاک می آید. خاک ۶-۶ / ۶ خاک ممکن است بهترین باشد، اما هر چیزی از ۵ تا ۸ باید قابل قبول باشد.

مرحله سوم: تمیز کردن محل کاشت

تمیز کردن محل کاشت نهال

جایی که میخواهید دانه ها را بکارید را از هرگونه علف های هرز و گیاهان دیگر پاک کنید، تا مانع رشد دانه های گرودوی شما نشوند.

مرحله چهارم: حفر چاله هایی با فاصله های معین بین هر کدام از درختان گردوی آینده

حفر چاله هایی با فاصله های معین بین هر کدام از درختان گردوی آینده

برای اینکه بعد از بزرگ شدن درختان فضا برای رشد خوب مهیا باشد بهتر از فاصله بین درختان را خوب تعیین کنید اگر در فکر احداث باغ هستید بهتر است فاصله بین درختان بین ۳٫۶ متر تا ۴ متر انتخاب شود.

مرحله پنجم: مراقبت از نهال های در حال رشد.

مراقبت از نهال های در حال رشد

بخش بعدی حاوی اطلاعاتی در مورد مراقبت از نهال ها و درختان در حال رشد است.

بخش سوم: کاشت و مراقبت از درختان گردو (شما میتوانید نهال ها را بخرید)

مرحله اول: نهال ها را انتخاب کنید (اگر از آجیل ها رشد نکنید)

کاشت و مراقبت از درختان گردو

قطر نهال ۱ اینچ (۲٫۵ سانتیمتر) را در بالای یقه ریشه اندازه گیری کنید، جایی که ریشه ها به تنه می رسند. نهال ها را با حداقل قطر ۱/۴ اینچ (۰٫۶۴ سانتی متر) و ترجیحا بزرگتر انتخاب کنید. این مهمترین اندازه گیری برای پیش بینی کیفیت است

 • نهال های ریشه زایی که بدون هیچ خاکی فروخته می شود باید در اوایل بهار قبل از رشد جوانه زده شوند و بلافاصله پس از برداشت کاشته شوند.
 • نهال های کنسانتره می توانند بعدا تاریخ کاشت و خاک خشک تر را اداره کنند اما معمولا گران ترند

مرحله دوم: نهال ها را در بهار بکارید

زمان کاشت نهال گردو در بهار

محل مناسب که دارای خاک مرغب است را که انتخاب کردید شروع به کاشت کنید. نهال ها را در سوراخ هایی قرار دهید که دو برابر قطر آنها به اندازه ریشه های گیاهچه است و به اندازه کافی عمیق باشد تا ریشه ها را دفن کنند. برای بهترین نتایج، پر کردن با یک بخش کمپوست برای هر سه قسمت خاک طبیعی. [۲۰] زمین و آب را کاملا از بین ببرید.

 • نهال های گیاهان را از ۱۲-۱۷ فوت (۳٫۷-۵٫۲ متر) ببرید تا بیشترین تعداد دانه ها را از درختان خود دریافت کنید. نگه داشتن نهال ۱۰-۱۲ فوت (۳٫۰-۳٫۷ متر) از هم جدا برای تولید چوب مناسب است.

مرحله سوم: ابیاری درختان

میزان اب مورد نیاز نهال گردو

برای حداقل دو سال اول پس از کاشت، چه از گل و گیاه، از درخت گردو، نیاز به آبیاری ممتد، به ویژه در هوای خشک یا گرم وجود دارد. Waterways هفتگی برای درختان تازه کاشته بهتر است، اما شما می توانید به عنوان درخت رشد می کنید کمتر. آبیاری کامل را به گیاه بیاورید، اما دوباره آب را خالی نکنید تا خاک بیشتر خشک شود. آبیاری مکرر می تواند به گیاه آسیب برساند

 • پس از دو یا سه سال، درختان فقط باید در طول گرمترین سال سال یا در طول خشکسالی، حدودا یک تا سه بار در ماه

مرحله چهارم: مبارزه با علف های هرز

مبارزه با علف های هرز

مراقبت از نهال ها با نگه داشتن محدوده اطراف آنها از گودال و علف های هرز، که با رشد نهال های کوچک رقابت خواهد کرد. حشره و علف های هرز را با دست یا با مانع مانع علف های هرز از بین ببرید. نهال های بزرگتر را می توان با مالچ درمان کرد تا علف های هرز را در خلیج نگه دارد، با استفاده از حدود ۲ یا ۳ اینچ بیش از مناطق ریشه

 • از گیاهانی که هنوز از خاک عبور نکرده اند، از مالچ استفاده نکنید، زیرا می تواند جوانه را از رشد بکشد. صبر کنید تا زمانی که نهال چوب دار است و ریشه ها را توسعه داده است.

مرحله پنجم: درباره گردو گردو بدانید

درباره گردو گردو بدانید

درباره هرس درختان گردو شما باید در فصل سرما که درخت به خواب رفته است در طول چند سال اول رشد درخت شاخه های غیر اصلی را ببرید تا شاخه اصلی که صاف تر است و به سمت بالا می رود بتواند بهتر رشد کند.

هشدار: مراقب باشید تا شاخه اصلی را نبرید. (اگر تجربه ای در این رابطه ندارید بهتر است از یک آدمه با تجربه سوال کنید.اما اگر کسی را سراغ ندارید بهتر است آن شاخه راست را در تصویر نبرید. و شاخه خمیده شده و کوچکتر را ببرید.)

مرحله ششم: هنگامی که درخت رشد کرده است، از کود استفاده کنید.

کود دادن به نهال گردو

باروری تا حدودی بحث انگیز است، حداقل برای گردو سیاه، چرا که می تواند علف های هرز بیشتر از درخت، اگر خاک در حال حاضر غنی از مواد مغذی، کمک کند. منتظر بمانید تا تنه اندازه “قطب” یا حداقل ۴ اینچ (۱۰ سانتی متر) با قطر ۴٫۵ فوت (۱٫۴ متر) بالاتر از زمین باشد. [۲۹] [۳۰] به طور مطلوب، خاک یا برگ را به یک آزمایشگاه جنگلداری برای شناسایی کمبود مواد مغذی دقیق بدهید. اگر این امکان پذیر نیست، کود را شامل ۳ پوند نیتروژن، ۵ پوند سوپر فسفات سه گانه و ۸ پوند از پتاس به هر درخت در اواخر بهار اعمال کنید. چندین درخت را نابود کنید تا اثر را مقایسه کنید و اگر مثبت باشد، هر ۳-۵ سال دوباره درخواست کنید

 • pH خاک را بعد از لقاح آزمایش کنید تا ببینید آیا نیاز دارید که آن را به سطح نرمال بازگردانید.

مرحله هفتم: کنترل افات

کنترل افات درخت گردو

سنجاب ها در گیاهان گردو به چشم می آیند و اگر کنترل نشوند، کل محصول آجیل را می گیرند. لبه ها را با حیاط چوب پلاستیکی بپوشانید تا از صعود آنها جلوگیری کنید و شاخه های کمتر از ۶ فوت (۱٫۸ متر) از زمین را از زمین بردارید اگر بتوانید این کار را انجام دهید بدون اینکه گره هایی که ارزش چوب را کاهش می دهند. سایر آفات مانند کرم ها، شته ها و مگس ها بر حسب منطقه متفاوت است و اگر در اواخر فصل رشد فعال باشند، به درخت خود آسیب نمی رسانند. [۳۳] برای اطلاعات خاص مربوط به منطقه خود، از یک جنگل یا جنگل یا جنگل با تجربه برخورد کنید

 • نگه داشتن دام به دور از درختان گردو هر اندازه، به عنوان آسیب آنها باعث می شود حتی ارزش چوب درختان بالغ بی ارزش

آموزش باغبانی

منبع: wikihow

طریقه کاشت و نگهداری از نهال گردو

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر