آموزش کاشت و پرورش میوه پاپایا در خانه

آموزش کاشت و پرورش میوه پاپایا

آموزش کاشت و پرورش میوه پاپایا در خانه

پاپایا یک گیاه طبیعی نیست – به همین دلیل است که شما ممکن است آنها را رشد دهید. این، و به همین دلیل است که دانه ها بسیار زیاد و آسان هستند، آنها اساسا آزاد هستند. یک پاپایا سوپرمارکت یک چند صد دانه سیاه را تولید خواهد کرد. به سادگی آنها را بر روی یک حوله کاغذی خشک کنید و دانه های کافی برای رشد پاپایا برای بقیه زندگی خود دارید. گیاهان خود زیبا و بسیار گرمسیری هستند.

پاپایا دارای برگ های گسترده ای و عمیق در بالای یک تنه گوشتی است. پاپایا یک گیاه بسیار پرنده است و در طبیعت، آن را به سرعت اندازه بزرگسالان خود را به ارمغان می آورد و خرس میوه می دهد. در داخل، عملی نیست که پاپایا را به اندازه ۱۵ ساله رشد دهیم (و مگر اینکه شما هر دو گیاه نر و ماده داشته باشید، آن را بارور نخواهید کرد، به این ترتیب هیچ میوه ای وجود نخواهد داشت). اما این بدان معنا نیست که شما نباید این گیاهان فوق العاده را رشد دهید. این فقط بدان معنی است که شما آنها را نخواهید خورد.

شرایط رشد

 • نور: خورشید کامل، و یا به عنوان روشن به عنوان شما می توانید ارائه دهد. پاپایا همچنین یک گیاه بزرگ پاسیو برای آب و هوای تابستان است و به سرعت رشد می کند.
 • آب: شگفت آور همانطور که گیاه رشد می کند، انتظار می رود آب به طور روزانه
 • دما: در طرف گرم (تا ۸۰ درجه فارنهایت). اگر شما در طول زمستان گیاه را نگه دارید، سعی کنید دمای را تا حد امکان گرم نگه دارید، با رطوبت بالا.
 • خاک: یک مخلوط پلاستیکی شل، خوب تخلیه شده و بسیار غنی است.
 • ویژگی های اصلی خاک برای رشد درخت پاپایا عبارتند از:
 • سست و مرطوب
 • با تخلیه خوب
 • محتوای مواد آلی بالا.
 • سطح pH حدود ۵٫۵ تا ۷ (خنثی).
 • بارور و عمیق
 • کود: کود را بارور می کند. پاپایا به سرعت در حال رشد گیاهان علفی است که مصرف کود می کنند.
حتما بخوانید  آموزش کاشت و پرورش زیتون در خانه

تکثیر

پاپایا به راحتی از بذر، حتی دانه برداشت شده از پاپایا فروشگاه مواد غذایی، بوته قابل تکثیر است. برای تهیه بذر، آنها را از یک پاپایا بردارید و آنها را بر روی یک ورق حوله کاغذی بگذارید و برای یک هفته بگذارید تا خشک شود. در انتهای هفته دانه ها را بچرخانید تا دانه ها کاملا از هر دو طرف خشک شوند و اگر قطعاتی از گوشت میوه وجود دارد را برطرف نمیایید و سپس آنها را در یک محل خنک و خشک ذخیره کنید.

برای پرورش دانه های پاپایا، آنها را در گیاهچه قرار دهید و از خاک شروع کنید و مرطوب و گرم نگه دارید. دانه ها به سرعت رشد می کنند و گیاهان رشد سریع را آغاز می کنند.

آموزش کاشت و پرورش درخت پاپایا

انواع پاپایا

پاپایا تا به مدت طولانی کشت می شود که ریشه های گیاه معمولی کشت شده (Carica papaya) از بین رفته است. اعتقاد بر این است که این گیاه احتمالا در آمریکای مرکزی آغاز شد، اما اکنون در هر کشوری استوایی در جهان یافت می شود که منبع غذای مهم آن است. به عنوان یک گیاه چشم انداز، پاپایا اغلب به عنوان یک ساله منحصر به فرد در آب و هوای سرد و به عنوان یک اتاق نشیمن رشد می کند و تنها طی ماه های گرم در ظروف بزرگ رشد می کند. انواع مختلف پاپایا در دسترس است و به راحتی از طریق دانه می توان آن ها را کاشت و پرورش داد.

نکات مهم

پاپایا در شرایط مشابه به موزها رشد می کند و نیاز به نور روشن، رطوبت، گرما، مقدار زیادی کود و آب دارد. همچنین مانند موز، این گیاه نیمه جنگل بسیار پرنده ای است که دارای برگ های بزرگ است که بسیار جوهر مناطق استوایی هستند. همانطور که گیاه رشد می کند، برگ های پایین تر زرد می شوند و سقوط می کنند، و پشت زخم های برگ نیمه ماه شکل می گیرند. بعید است یک پاپایا در داخل گل بپزد، اما اگر این کار را انجام دهد، می توانید ببینید که آیا گیاه شما مرد یا زن است یا نه. گیاهان زن دارای گل سفید معطر هستند که از محور بین محور ساقه و برگ ظاهر می شوند. گیاهان نر دارای گلهای زرد یا سفید کوچکتر هستند که در ساقه های آویز رشد می کنند. سس پاپایا می تواند کمی سوزان باشد، بنابراین بهتر است از هر زمان که امکان پذیر است، از نمک چسبنده سفید استفاده شود.

حتما بخوانید  فروش نهال کیوی-قیمت نهال کیوی-buy kiwi sapling

این گیاه سمی نیست، اما به دلیل وجود آنزیم هایی که به پروتئین های هضم کمک می کند، به عنوان یک کمک هضم مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش باغبانی

آموزش کاشت و پرورش پاپایا

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر