آموزش ۴ روش برای قفل کردن ویندوز ۱۰

آموزش ۴ روش برای قفل کردن ویندوز ۱۰

با به روز رسانی اخیر ویندوز ۱۰ ویژگی جدید Dynamic Lock بر روی آن فعال شده است. در این ویژگی جدید بایستی بولوتوث تلفن همراه خود را فعال کنید و آن را به رایانه شخصی وصل نمایید. سپس زمانی که برای صرف چای یا صحبت با همکارانتان یا هر دلیل دیگری از پشت میز دور شدید و اتصال موبایل و رایانه قطع شد، ویندوز قفل میگردد. البته فاصله شما باید به قدری باشد که بلوتوث دیگر پوشش لازم را نداشته باشد. مشکل دیگر این ویژگی این است که وقتی به پشت میز برگشتید خودتان باید قفل را به صورت دستی و با وارد کردن کلمه عبور باز کنید.

اگر هنوز این به روز رسانی را دریافت نکردید یا تمایل به استفاده از آن را ندارید، شما هنوز می توانید به آسانی زمانی که رایانه خود را برای لحظاتی ترک می کنید آن را به صورت دستی فقل کنید. باید بدانید که برای این کار چهار راه وجود دارد:

۱٫Windows-L

دکمه ی ویندوز بر روی صفحه کلید و دکمه L را همزمان فشار دهید. این کوتاه ترین راه ممکن از روی صفحه کلید برای قفل کردن ویندوز است.

۲٫Ctrl-Alt-Del

با طرفند Ctrl-Alt-Del تقریبا همگی آشنا هستیم. با فشردن همزمان این دکمه، در صفحه ی باز شده اولین گزینه Lock است. با کلیک بر روی آن ویندوز قفل می شود.

۳٫آیکون Start

بر روی آیکون Start در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید. سپس بر روی آیکون پروفایل خود کلیک نموده و گزینه Lock  را انتخاب کنید.

آموزش 4 روش برای قفل کردن ویندوز 10

۴٫قفل کردن خودکار از Screen Saver

شما میتوانید با ایجاد یک تنظیم، رایانه شخصی خود را پس از فعال شدن محافظ صفحه یا همان Screen saver قفل کنید. به آدرس Control Panel>Appearance & Personalization>Change screen saver  بروید و گزینه On resume,display logon screen  را فعال کنید. همچنین شما میتوانید زمان لازم برای فعال شدن محافظ صفحه را تعیین کنید. زمانی که به پشت میز خود برمیگردید و از محافظ صفحه خارج می شوید، می بایست برای ورود به سیستم کلمه عبور را وارد کنید.

آموزش 4 روش برای قفل کردن ویندوز 10

با به روزسانی انجام شده بر روی ویندوز ۱۰، مایکروسافت تنظیمات محافظ صفحه را از Control Panel به Settings انتقال داده است. شما می توانید آن را از آدرس Setting>Personalization>Lock screen>Screen saver settings انجام دهید.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: CNET

فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر