آیا بشریت در حال اتمام منابع زمین است تا سال ۲۰۳۰؟

آیا بشریت در حال اتمام منابع زمین است تا سال ۲۰۳۰؟

ترجمه: گوگل ترنسلر

رشد مصرف گرایی و کاهش عمر زمین و منابع آن

رشد مصرف گرایی و کاهش عمر زمین و منابع آن

۸ اوت ۲۰۱۶ جهش اضافه ای در استفاده از منابع طبیعی زمین که می شد در یک سال مصرف کرد مشاهده شد، بر طبق داده های که شبکه ردیابی جهانی جمع آوری نموده است. تاریخ محاسبه سالیانه و به وسیله ی درخواست جهانی است، بر طبق ظرفیت جنگل ها، علفزارها، محصولات برداشتی و ماهی های رو کره زمین که قابل صید هستند و می توانند تجدید شوند و ضایعات قابل تجذیه دارند و شامل کربن دی اکسید منتشر شده نیز است.

جهان وارد رشد فزاینده اکولوژیکی  شد در سال ۲۰۱۵ پنج بار. روز جابجا شد در تقویم در اکتبر سال ۲۰۰۰، که نشان می دهد بشریت در مصرف منابع تجدید ناپذیر سرعت بالایی گرفته است. برای باقی سال منابعی که ما استفاده خواهیم کرد در واقع متعلق به نسل های آینده است. با توجه به شبکه تحلیل (ردیابی) جهانی، سطح برآورد منابع و سرویس های مورد نیاز اکوسیستم که انرژی فعالیتهای بشر را تامین می کند ۱٫۶ برابر جرم زمین است. اگر ما به در این مسیر به تخمین ها ادامه دهیم به وسیله سازمان متوسط بین المللی پروژه ها برای افزایش جمعیت و مصرف.

ما نیاز خواهیم داشت برای این میزان ظرفیت به دو زمین تا سطح نیاز ها را تا سال ۲۰۳۰ بتوانیم نگه داریم. اگر هر کسی که روی زمین است همانگونه که استرالیاییها زندگی می کند زندگی کند، ۵٫۴ زمین برای ادامه زندگی و نیاز برای این میزان مصرف لازم خواهد شد. اگر کل جمعیت زمین روش زندگی مردم آمریکا را در پیش بگیرند ۴٫۸ زمین لازم است تا توان تامین منابع را داشته باشد.

هزینه این استفاده های بی رویه یا به اصطلاح ولخرجی های منابع در قطع درختان جنگلی، خشکی ها، کمیابی آب آشامیدنی، فرسایش خاک، کاهش تنوع زیست محیطی، ایجاد دی اکسید کربن زیاد از حد در کره زمین است که باعث افزایش گرمای زمین می شود.

با توجه به افزایش بیش از اندازه کربن دی اکسید زمین که باعث افزایش گرمای زمین شده است “پاریس بیانیه محکمی برای کاهش کربن دی اکسید زمین اعلام کرده است”. با توجه به این تهدید جدید در پیش افزایش دمای کره زمین کشورهای صنعتی دنیا باید تصمیم به کاهش تولیداتی که بیشترین تاثیر را در افزایش دی اکسید کربن دارد را بگیرند. تا در سال ۲۰۳۰ طبق پیشبینی های سازمان های بین المللی اتفاقات ناگواری رخ ندهد.

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر