آیفون اس ای پس از یک سال هنوز عالیست – Apple iPhone SE

آیفون اس ای پس از یک سال هنوز عالیست – Apple iPhone SE

آیفون اس ای پس از یک سال هنوز عالیست - Apple iPhone SE

مزایا: طراحی کوچک و خوشدست. سرعت فوق العاده. دوربین های جلو و اصلی خوب. دارای نسخه ی با حافظه ۱۲۸ گیگ. ارزان ترین آیفونی که می توانید بخرید.

معایب:  طراحی قدیمی و صفحه نمایش کوچک. سخت افزار هیچ تغییری از زمان عرضه در سال ۲۰۱۶ نداشته است.

آیفون اس ایی یک سال بزرگتر شده است اما داشتن نسخه ۱۲۸ گیگی و عملکرد فوق العاده d سخت افزاری که بر روی سیستم عامل iOS 10 کار میکند آن را به یک انتخاب عالی برای دوست داران گوشی ها کوچک بدل ساخته است.

همسر من (نویسنده اصلی مقاله) نیاز به یک گوشی جدید داشت. گوشی آیفون ۴S سال ۲۰۱۱ او دیگر خیلی کند شده بود. باتری ضعیف شده، صفحات وب به سختی باز می شدند و امکان بروزرسانی به سیستم عامل iOS10 و یا چیز دیگری هم وجود نداشت. از طرفی او نمیخواست پول زیادی برای گوشی موبایل خرج کند.

 آیفون اس ایی پس از یک سال هنوز عالیست

یک گزینه خیلی خوب گوشی های آندرویدی بودند. اما با توجه به اینکه امکان استفاده از iMassage که تنها بر روی آیفون عرضه می شود را از دست میدادیم، ما را منصرف کرد. تنها گزینه ایی که با بودجه ما جور در می آمد آیفون اس ایی بود.

آیفون اس ای چند ماهی پس از  آیفون ۶ اس عرضه شد. همان توانمندی فنی در پوسته ی قدیمی آیفون ۵ اس. پردازنده سریع تر، دوربین بهتر، باتری قوی تر … همه چیز تغییر کرده بود.

 آیفون اس ایی پس از یک سال هنوز عالیست

آیفون اس ایی همچنان از سوی اپل به فروش می رسد. هیچ تغییری در آن داده نشده است جز افزایش حافظه. شما باقیمت ۳۹۹ دلار می توانید نسخه ۳۲ گیگی را به جای ۱۶ گیگی قدیمی بخرید. همچنین به جای نسخه ۶۴ گیگی با ۴۹۹ دلار نسخه ۱۲۸ را خریداری نمایید.

اما هنگام مقایسه با آیفون ۷ پلاس که خودم همه روزه استفاده میکنم معلوم شد که گوشی مقرون به صرفه اپل هنوز یک هیولای کوچک سریع است. این گوشی کوچک، تمام و کمال می تواند از خود در برابر گوشی های جدید و بزرگتر آیفون دفاع کند. بخصوص وقتی صحبت از عمر باتری به میان می آید. کافی است یکی از طرفداران گوشی با صفحه نمایش کوچک باشید تا واقعا قدر این گوشی را بدانید.

 آیفون اس ایی پس از یک سال هنوز عالیست

نمایشگر ۴ اینچی و ساختار باریک و سبک، در جیب به راحتی جا می شود. اما یک بازگشت به گذشته تمام عیار است. اما نمایشگر کوچک و بخصوص صفحه کلید کوچک آن میتواند دیگر از رده خارج به حساب بیاید.

این گوشی یک کپی تمام عیار از آیفون ۵ اس است. طراحی قدیمی و بازگشت به عقب.

دوربین اصلی همانند دوربین گوشی آیفون ۶ اس است که کیفیت عکس ها واقعا خوب هستند. بخصوص اگر قیمت را در نظر بگیرید.اما دوربین جلویی ۱٫۲ مگا پیکسلی آن اصلا خوشایند نیست بخصوص در مقایسه با دوربین ۵ مگاپیکسلی ۶ اس و ۷ مگاپیکسلی آیفون ۷٫

آیفون اس ایی پس از یک سال هنوز عالیست

اس ایی واقعا گوشی سریعی است و بخوبی بر روی سیستم عامل به روز شده iOS10 کار می کند. شما در هنگام کار با آن همان احساسی را دارید که در کار با بقیه گوشی های اپل. گوشی های جدید اپل، آیفون ۷ و ۷ پلاس سریعتر هستند اما نه آنقدر که توجه کسی را جلب کند.

جک هدفون سر جای خودش است و شما می توانید بدون واسطه از هدفون استفاده کنید. در حالی که در گوشی ها جدید اپل دیگر این امکان دوست داشتنی وجود ندارد.

شما میتوانید با بودجه ایی کمتر از یک آیفون اس ایی گوشی های آندرویدی با نمایشگر بزرگ و امکانات خوب بخرید. گوشی بزرگی مانند موتو جی ۵ با ۱۸۵ دلار یا هواوی آنر ۶ ایکس.

آیفون اس ایی نمی خواهد یک گوشی با نمایشگر بزرگ و یا یک گوشی برای آینده باشد. آیفون اس ایی یک گوشی مقرون به صرفه با ابعاد مناسب برای نگه داری در جیب و امکاناتی برای همین لحظه ی شماست. و مهمتر از همه یک اپل است!

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: Cnet

فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر