ارائه قابليت پرداخت موبايل در واتس اپ whatsapp

ارائه قابليت پرداخت موبايل در واتس اپ whatsapp

ارائه قابليت پرداخت موبايل در واتس اپ

زوميت/ براساس شايعات، ظاهرا واتس‌اپ قصد دارد قابليت پرداخت موبايل را به سرويس خود اضافه کند.

واتس‌اپ يکي از پرطرفدارترين اپليکيشن‌هاي پيام‌رسان در سراسر دنيا است که گفته مي‌شود قصد دارد راهکار پرداخت موبايل خود را عرضه کند و اگر اين امر محقق شود، هند اولين کشوري خواهد بود که مي‌تواند از اين ويژگي استفاده کند.

اين خبر در پي انتشار فهرست فرصت‌هاي شغلي در سايت واتس‌اپ منتشر شده است که شغلي با عنوان Digital Transactions Lead جزو مشاغل مورد نياز است. واتس‌اپ به افرادي نياز دارد که شناخت خوبي از هند و فرهنگ اين کشور داشته باشند.

افراد متقاضي بايد بتوانند درک درستي از رابط پرداخت‌هاي يکپارچه يا UPI، Bharat Interface for Money و شماره Aadhar داشته باشند که در هند مورد استفاده قرار مي‌گيرد. علاوه بر اين متقاضيان بايد به دو زبان انگليسي و هندي، زبان‌هاي رسمي هندوستان، تسلط داشته و توانايي صحبت کردن، نوشتن و خواندن به اين زبان‌ها را داشته باشند. به نظر مي‌رسد با اين اوصاف واتس‌اپ قصد دارد راهکار پرداخت موبايل خود را در هند عرضه کند.

راهکار پرداختي واتس‌اپ يک سيستم پرداخت P2P است که احتمالا توسط UPI پشتيباني مي‌شود. UPI سيستم پرداخت بين بانکي است که توسط دولت هند تحت نظارت و قدرت Digital India پشتيباني مي‌شود. واتس‌اپ همچنين اشاره کرده است که قصد دارد در برنامه‌ي Digital India شرکت کند. تراکنش‌هاي P2P يا پاياپاي، در واقع انتقال الکترونيکي پول از حساب يک شخص به حساب فرد ديگر است و معمولا از طريق اپليکيشن‌هاي بانکداري همراه انجام مي‌شود.

حتما بخوانید  نخستین صفحه نمایشگر انعطاف پذیر oled دنیا ساخته شد

اگر واتس‌اپ چنين قابليتي را در آينده‌ي نزديک در هند اجرا کند، بيش از ۲۰۰ ميليون کاربر هندي اين اپليکيشن پيام‌رسان مي‌توانند از مزاياي آن بهره‌مند شوند. با اين وجود، اگر ويژگي مورد نظر در اختيار تمام کاربران قرار گيرد، ۱٫۲ ميليارد کاربر واتس‌اپ از سراسر دنيا مي‌توانند از اين امکان بهره ببرند.

واتس‌اپ اولين شرکتي نيست که راهکار پرداخت موبايل را از طريق اپليکيشن خود راه‌اندازي مي‌کند؛ پيش‌تر ديگر اپليکيشن‌ها چنين ويژگي را به محصول خود اضافه کرده‌اند. به‌عنوان مثال مي‌توان به وي‌چت و فيسبوک اشاره کرد که بيش از يک سال قبل، گزينه‌ي پرداخت را به پيام‌رسان‌هاي خود اضافه کرده‌اند. البته قابليت پرداخت موبايل فيسبوک فعلا در آمريکا قابل استفاده است.

واتس‌اپ طي ماه‌هاي گذشته همواره به دنبال اضافه کردن قابليت‌هاي جديد به اپليکيشن پيام‌رسان خود بوده است که آخرين نمونه را مي‌توان ويژگي Status دانست. اين قابليت لزوما به کاربران اجازه مي‌دهد تا تصاوير و ويديوهاي را به‌گونه‌اي با ديگران به اشتراک بگذارند که بعد از ۲۴ ساعت از سرور مورد نظر حذف مي‌شود.

فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر