افزایش جذب فیبر در صبحانه

افزایش جذب فیبر در صبحانه

ترجمه: امیر فولادکار

۱- بریم به سوی غلات

چگونه فیبر بیشتر در صبحانه جذب کنیم؟

۱- تمرکز بر روی غلات. تمام غلاتی که برای شما فیبر بیشتری تولید بکنند به نسبت کربوهیدرات های تصفه شده مانند نان سفید برای سلامتی شما مفیدتر هستند مثل: جو، سبوس، گندم سیاه و جو دوسر دارای بیشترین محتوی فیبر هستند. اگر از نون تست شده برای صبحانه استفاده می کنید اون رو تبدیل به نانی باغلات بیشتر کنید.


افزایش جذب فیبر در صبحانه

۲- غلاتی را استفاده نمایید که فیبر بیشتری دارند. اگر به صورت طبیعی روز خود را با یک ظرف از غلات خشک استفاده می کنید، آن را تبدیل کنید به غلاتی با فیبر بالا و در صبحانه میل کنید. غلات دارای تنوع فراوانی هستند از جمله سبوس ها که دارای سلامتی بیشتری هستند.

  • اگر به صورت معمول از غذای ذرتی یا برشتوک میخورید می توانید آن را به سبوس غلات تبدیل کنید و به صورت روزانه ۶ گرم فیبر به صبحانتون اضافه کنید.
  • از سبوس به عنوان منبعی از غنی از غلات استفاده کنید و یا می توانید به اندازه یک قاشق چای خوری جو خام به صبحانتون اضافه کنید .

افزایش جذب فیبر بدن

۳- مقداری از بذر کتاب به مواد غلاتی که میخورید اضافه کنید. ۳۰ گرم از بذر کتان دارای فیبر بسیاری است و شما می توانید این بذر ها را آسیاب کرده و بعد از تبدیل شدن به پودر آن را به مواد غلاتی خودتون یا ماست و موس خودتون بکنید و به عنوان صبحانه میل نمایید.


غذاهای فیبردار برای صبحانه

۴- یک ظرف بلغور پیشنهاد می شود. زمانی که هوا سرد می شود یک ظرف از بلغور می تواند بسیار رضایت بخش باشد برای شروع کردن یک روز سرد، و همچنین یک ظرف از بلغور به اندازه ۱۰ گرم فیبر به شما اضافه کند.

  • اگر از بلغور زیاد خوشتان نمیاید می تواند با شربت یا عسل آن را میل کنید.
  • می توانید مقداری از مواد دیگر مانند: پسته و فندوق و میوه های خورد شده به آن اضافه کنید برای این که فثبر صبحانتون رو بیشتر کنید.

چگونه صبحانه ای غنی از فیبر برای خود تهیه کنیم؟

۵- صبحانتون رو بصورت لقمه درست کنید و میل کنید. این باعث افزایش میزان جذب فیببر به بدن شما می شود.

  • شما می توانید صبحانتون رو در چند دقیقه به صورت لقمه ای درست کنید و میل کنید، اما اگر سرتون شلوغ است شما می توانید لقمه رو از قبل تهیه کنید و فیریز بکنید.
  • سعی کنید نانی را که با آن لقمه درست می کنید سالسا باشد یا برگ های سبز چون بیشترین مقدار فیبر دارند و هم می توانید از اووکادو استفاده نمایید زیرا آووکادو دارای فیبر بالایی است.

منبع: wkihow

تغذیه و سلامت

نظرات شما :

:: ارسال نظر