انواع رنگ و نقاشی داخلی ساختمان را بشناسید

انواع رنگ و نقاشی داخلی ساختمان را بشناسید

انواع رنگ و نقاشی داخلی ساختمان را بشناسید

نقاشی داخلی ساختمان براي نقاشی داخل ساختمان استفاده از رنگ پلاستيك برای سقف و استفاده از رنگهای اكريليك و يا روغنی برای ديوارها، درب ها و چهارچوب ها مناسب می باشد.

نقاشی داخلی ساختمان

نقاشی داخلی ساختمان ، رنگهای ساختماني به دو دسته رنگهای قابل شستشو و رنگهای غير قابل شستشو تقسيم ميشوند كه رنگهای قابل شستشو شامل رنگهای روغنی و یا اكريليك و رنگهای غير قابل شستشو شامل رنگهای پلاستيكی هستند. براي نقاشی داخل ساختمان استفاده از رنگ پلاستيك برای سقف و استفاده از رنگهای اكريليك و يا روغنی برای ديوارها، درب ها و چهارچوب ها مناسب می باشد.

لازم به ذکر است گزينه های ديگر از قبيل بلكا، كنيتكس و يا مولتی كالر برای پاركينگ ها، راه پله ها و مناطق عمومی مناسب هستند، در داخل ساختمان کاربرد چندانی ندارند، برای مشاهده انواع رنگ های کاربردی در داخل ساختمان با ما همراه باشید:

نقاشی داخلی ساختمان

رنگ آستر:

موفقیت پرداخت نهایی در هر رنگ پوششی به آماده سازی دیوار یا اشیا برای رنگ بستگی دارد.

در واقع زیرسازی از رنگ آمیزی بسیار مهم تر است.

افزودن چند قطره رنگ به آستر به پوشانندگی بهتر آن کمک می کند، همچنین در صورت تغییر رنگ نیز آستر ضروری است.

کاربرد آستر درکلیه سطوح بدون پوشش، کاغذ دیواری،تعمیر، پنل های پیش ساخته، محل بروز لکه ها، کار بر روی رنگ موجود که بر پایه رنگ روغنی است و در هنگام تغییر ناگهانی رنگ نیز استفاده می شود.

رنگ لاتکسی یا اکریلیک :

رنگ های لاتکسی حلال در آب بوده و به سادگی تمیز می شوند و سریعتر از رنگ های روغنی خشک می شوند و در حین خشک شدن گاز کمتری متصاعد می کنند در نتیجه فرآیند کار سرعت بیشتری می یابد.

این رنگ دارای خاصیت ارتجاعی بیشتری نسبت به رنگ های روغنی بوده، در برابر ترک های سطحی مقاوم تر هستند.

رنگ لاتکسی یا اکریلیک

رنگ آلکاییدی یا روغنی:

این رنگ ها مقاومت بالایی در برابر فرسودگی و ترک دارند و کند تر از رنگ های لاتکسی خشک می شوند، معمولا پس از پرداخت نهایی لایه هموار تری بدون رد قلمو و یا غلطک ایجاد می کنند.

رنگ لعابی:

رنگ های لعابی بعد از خشک شدن با لایه ای سخت و مقاوم تبدیل می شوند و بر روی دیوارها و سطوحی کاربرد دارد به پوشش ضد آب نیاز دارند.

رنگ پلاستیک:

این رنگ از قدیمی ترین نوع رنگ ها بوده و با کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد اما به دلیل غلظت بالای رنگ به خوبی بر روی سطح پخش نمی شود، پس از خشک شدن اثر قلم مو یا غلطک را باقی می گذارد.

در کل این رنگ برای پوشش سقف مناسب می باشد.

رنگ جلا و ورنی :

جلاها با درجات مختلفی از شفافیت ،میزان پدیدار ماندن زیر لایه را تنظیم می کنند، جلاها برای پرداخت نهایی کافی نبوده و برای ایجاد دوام لازم است ورنی شوند.

منبع: دکوبوم

دکوراسیون داخلی

نظرات شما :

:: ارسال نظر