اولین ربات وکیل جهان کار خود را رسما آغاز کرد

اولین ربات وکیل جهان کار خود را رسما آغاز کرد

اولین ربات وکیل جهان کار خود را رسما آغاز کرد

اولین چت بات رایگان که در زمینه پاسخ گویی به سوالات حقوقی مردم طراحی شده است از این پس در تمامی شهرهای آمریکا در اختیار مردم قرار دارد. این چت‌بات که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند به منظور ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان طراحی شده است.

چت‌بات یاد شده پس از آن‌که به‌طور آزمایشی در نیویورک، سیاتل و انگلستان به کار گرفته شد اکنون در تمام ۵۰ ایالت آمریکا در اختیار مردم قرار دارد. جاشوا براودر، ابداع کننده این چت‌بات برای الگوریتمی که آن‌را طراحی کرده از عبارت اولین روبات وکیل جهان استفاده کرده است. او تخمین زده است الگوریتم هوشمند او در دو سال گذشته به مردم کمک کرده است تا در ۳۷۵ هزار تخلف مرتبط با جریمه اتومبیل بتوانند خود را تبرئه کنند.

مشاوره حقوقی با هوش مصنوعی

جاشوا براودر که هم اکنون یکی از دانشجویان دانشگاه استنفورد است در این ارتباط گفته است: «این احتمال وجود دارد که چت‌بات من با یکسری مسائل قانونی روبرو شود، اما در مقطع فعلی من نگران رقابت با وکلا در این زمینه هستم. صنعت حقوق جزء صنایعی است که حداقل ۲۰۰ میلیارد دلار گردش مالی دارد. اما از این‌که موفق شده‌ام مشاوره حقوقی رایگان به مردم ارائه کنم خوشحال هستم. بدون شک تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حقوقی از این‌که چت‌بات فوق به شکل گسترده‌ و مهم‌تر از آن به شکل رایگان از سوی مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد خوشحال نخواهند بود. من معتقد هستم که چت‌بات من به شکل قابل توجهی در پول مردم صرفه‌جویی کرده و به هم نسبت وقت مقامات دولتی نیز کمتر گرفته می‌شود.

حتما بخوانید  به‌جای دست با چشمان‌تان با ویندوز 10 کار کنید

به واسطه آن‌که دولت باید برای استخدام افرادی که قرار است حکم تجدیدنظر را صادر کنند هزینه‌های زیادی را متحمل ‌شود. اما چت‌بات‌ DoNotPay قادر است همان احکام را به شکل شفاف‌تر و در قالب محتوایی خواندنی برای مردم بازگو کند.» در حالی که براودر به تنهایی این چت‌بات را توسعه داده است اما به لحاظ رسیدگی به یکسری از قوانین که در هر ایالت متفاوت از دیگری است مجبور شده است به صورت نیمه وقت از وکلای داوطلب کمک دریافت کند. مخاطبان چت‌بات فوق قادر هستند در میان گروه‌بندی‌های مختلف ارائه شده سوالات حقوقی خود را بیان کرده و بر مبنای موقعیت جغرافیایی و قوانین محلی و ایالتی پاسخ مورد نیاز خود را از این چت‌بات دریافت کنند.

منبع: شبکه مگ

اخبار فناوری

هوش مصنوعی – وکیل – چت‌بات – فناوری – مشاوره حقوقی

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر