اپلیکیشن سیری جان مالک یک آیفون را با زنگ زدن به ۹۱۱ نجات داد

اپلیکیشن سیری جان مالک یک آیفون را با زنگ زدن به ۹۱۱ نجات داد

اپلیکیشن سیری جان مالک یک آیفون را با زنگ زدن به 911 نجات داد

سیری(Siri) همواره در مواقع نیاز کمک خوبی است، اما بعضی مواقع حتی می تواند منجی جان افراد نیز باشد.

این آپلیکیشن گوشی های اپل با نجات جان شخص دیگری اعتبار بیشتری پیدا کرد. کریستوفر بیچر از ویلموت در نیوهمپشایر گفت، اگر این دستیار مجازی اپل نبود او ممکن بود زنده نباشد تا بتوانند داستان فرار از خانه ی در حال انفجار را تعریف کند.

در آخر هفته بیچر برای سرکشی به کلبه خالی مادرش که برای فروش گذاشته شده، رفته بود. وقتی او به چیزی مشکوک شد به داخل کلبه رفت تا مطمئن شود اتفاق بدی نیافتاده است. اما این کار منجر به یک اشتباه کشنده شد. به محض اینکه او چراغ های خانه را روشن کرد تمام خانه را شعله های آتش فرا گرفت.

بیچر به شبکه خبر محلی گفت: “تمام خانه گرفتار آتش شد. بخشی از خانه در همان لحظات اولیه انفجار فرو ریخت، وقتی من در آن بودم. بنابراین نمی توانستم تشخیص دهم دقیقا کجا هستم.”

اما او به اندازه کافی خوش شانس بود که توانست به سمت اتومبیل خود فرار کند جایی که تلفن همراه خود را در آن گذاشته بود، انگشتانش سوخته بود بنابراین او نمی توانست چیزی را لمس کند و یا شماره ایی را بگیرد. بنابراین او تصمیم گرفت تا از فرمان صوتی سیری در گوشی آیفون خود استفاده کند.

بیچر ادامه می دهد: “من این حضور ذهن را داشتم که می توانم از سیری استفاده کنم تا حداقل به ۹۱۱ تلفن بزند.” و خوشبختانه سیری به جای بیچر به ۹۱۱ زنگ زد. او همچنین اضافه کرد : ” من در شوک بودم و داشتن سیری برای تماس با ۹۱۱ امر ضروری بود.”

مسئولین پاسخ به تلفن به سرعت نسبت به تماس برقرار شده عکس العمل نشان دادند، و به موقع به بیچر رسیدند، او را از آتش رهانده و به بیمارستان ماساچوست منتقل کردند. جایی که او در حال درمان است. او می گوید:”من پس از همه ی این اتفاقات در حال خوب شدن هستم. اتفاقاتی که در یک چشم بر هم زدن اتفاق افتاد.”

در حالی که تحقیقات برای یافتن علت انفجار ادامه دارد، دوستان بیچر برای او یک وب سایت راه اندازی کرده اند تا برای هزینه های درمان او کمک مالی جمع کنند.

ترجمه:ب.دلاوری

منبع:Digitaltrends

اخبار فناوری

 

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر