اینتل 100 میلیون دلار بر روی تاکسی هوایی سرمایه گذاری می‌کند

اینتل 100 میلیون دلار بر روی تاکسی هوایی سرمایه گذاری می‌کند

Intel leads $100 million in new funding for Joby’s tilt-rotor flying taxi

اینتل 100 میلیون دلار بر روی تاکسی هوایی سرمایه گذاری می‌کند

مقدار زیادی پول به مفاهیم تاکسی هوا میچرخد، مانند هواپیماهای بوئینگ، ایرباس و ناسا که به شدت در این نوع وسایل نقلیه سرمایه گذاری می کنند. آخرین شرکت برای پیدا کردن خود در انتهای دریافت، Joby Aviation با 100 میلیون دلار در بودجه تازه برای پیشبرد کار خود با تمام هواپیماهای الکتریکی خود است.

ما برای اولین بار از هواپیمای قابل شارژ چند چرخی Joby در سال 2015 آموختیم و از ترکیب این شرکت بازدید کردیم تا این که در حال ساخت است. این چیز شوخی نیست این سیستم از سیستم پیشرفته و سفارشی طراحی شده استفاده می کند که روتورها را برای فرود و فرود عمودی نشان می دهد، اما برای پرواز کم پرواز به عنوان یک هواپیمای بالدار به جلو حرکت می کند.

راحتی VTOL، با کاهش هزینه های ساعتی پروازی نیروی برق، به علاوه مزایای دامنه یک بال ثابت؛ این یک مفهوم قانع کننده است. Loz Blain ما خود را از دفتر مرکزی Joby جدا کرد و اگر چه طراحی به طور قابل ملاحظه ای از زمانی که این تصاویر برای اولین بار منتشر شد، با اعتقاد استوار بود که این خودرو کاملا اتفاق می افتد.

به نظر می رسد که این باور را به اشتراک بگذارند، یک میزبان از سرمایه گذاران جدید است که به رهبری اینتل و از جمله تویوتا است، که با کمک بوی به مبلغ 100 میلیون دلار در بودجه سری B برای ادامه توسعه هواپیماهای خود، که اکنون می گوید آزمایش شده است. Joby، مانند دیگر مفاهیم تاکسی هوایی مانند Volocopter که توسط اینتل پشتیبانی می شود، Passenger Drone، Vahana و eHang است، امیدوار است که ترافیک و آلودگی را در مراکز شهری کاهش دهد و مردم را به راه سریع تر، پاک تر و ایمن تر برای سفر تبدیل کند.

Intel leads $100 million in new funding for Joby's tilt-rotor flying taxi

این هواپیما می گوید که این هواپیما پنج نفره با هر بار شارژ بیش از 150 مایل (240 کیلومتر) پرواز می کند، سریعتر از روتورهای موجود و 100 بار ساکت تر از هواپیما معمولی در هنگام فرود و فرود است. هزینه پیش پرداخت بالاتر از یک هواپیمای معمولی احتراق یا هلیکوپتر خواهد بود، اما اوبی معتقد است که این هزینه در طول زمان جبران خواهد شد، زیرا هواپیما میتواند همان هزینه ای را در یک بیستمین هزینه از نظر انرژی صرف کند.

Joby می گوید که در حال حاضر تنها بر توسعه وسیله نقلیه در سه حوزه کلیدی متمرکز شده است: تجهیز آن به ایمنی بی نظیر از طریق سیستم های بیش از حد، به حداقل رساندن نویز و بهینه سازی دامنه و سرعت.

وندل بروکس، رئیس اینتل سرمایه، گفت: “اینتل معتقد است که آینده حمل و نقل مبتنی بر داده است – آیا شما صحبت از خودروهای خودمختار و یا نسل جدید سفر هوایی است.” “Joby Aviation با تمرکز بر لیزر در ارائه یک وسیله نقلیه منحصر به فرد به بازار بوده است. این یک تکنولوژی واقعا مخرب است که میتواند مرزهای جغرافیایی را جایی که مردم میتوانند زندگی کنند و کار کنند، فشار آورند.”

#FLYING TAXI #INTEL #JOBY #TOYOTA #VTOL

نظرات شما :

:: ارسال نظر