این گلف قدیمی از دوج دیمون ۸۴۰ اسب‌بخاری امسال هم سریع‌تر است

این گلف قدیمی از دوج دیمون ۸۴۰ اسب‌بخاری امسال هم سریع‌تر است

این گلف قدیمی از دوج دیمون 840 اسب‌بخاری امسال هم سریع‌تر است

گلف، یکی از اتومبیل‌های معروف فولکس‌واگن است که در کلاس خودروهای اسپرت هاچ‌بک شهری قرار می‌گیرد. این خودرو به قدری محبوب است که هنوز که هنوزه، جوانان زیادی نسل‌ اول (Mk1) و نسل دوم (Mk2) گلف را تهیه و آن‌ها را بازسازی می‌کنند. این امر حتی در مورد کشورهای خارجی صادق است و افرادی پیدا می‌شوند که این خودروها را تقویت یا به اصطلاح، تیون می‌کنند. نمونه بارز، همین گلف Mk2 است. با این‌که حدود ۳ دهه‌ از عمر این خودرو می‌گذرد ولی صاحب این خودرو نشان داده که دل این گلف هنوز جوان است!

این خودرو از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو شارژ با توان ۱۲۳۳ اسب‌بخار بهره می‌برد. این گلف قادر است گشتاوری عظیم معادل ۱۰۹۶ نیوتون‌متر تولید کند. برای رسیدن از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، تنها ۲٫۵ ثانیه زمان لازم است! یعنی این خودرو توانایی رقابت با پرچم‌دارهایی نظیر نیسان GTR و پورشه ۹۱۱ دارد. هم‌چنین شما در این خودرو می‌توانید به حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنید.

در این ویدیو می‌توانید قدرت این گلف MK2 را ببینید.

یادتان است که در نمایشگاه خودرو نیویورک، از خودرویی به اسم دوج دیمون (Dodge Challenger SRT Demon 2018) برایتان گفتیم؟ همان خودرو ۸۴۰ اسب‌بخاری که با یک پیشرانه ۸ سیلندر و گشتاور ۱۰۴۳ نیوتون‌متری برای رقبا خط و نشان کشید. دوج دیمون قادر است مسافت ۴۰۰ متر را ظرف۹٫۶۵ ثانیه طی کند و در آخر همین مسافت، به سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت برسد. این درحالی است که با همین گلف قدیمی، می‌توانید مسافت ۴۰۰ متر را تنها در ۸٫۶۷ ثانیه طی کنید و به حداکثر سرعت ۲۸۱ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنید. هر دو خودرو، مجوز تردد در شهر را دارند.

در این ویدیو می‌توانید شتاب‌گیری این هیولای کوچک آلمانی را ببینید.

حالا شما به عنوان علاقمند خودرو، اگر تنها یک حق انتخاب داشتید، کدام هیولا را انتخاب می‌کردید؟ هیولا کوچک آلمانی یا هیولا بزرگ آمریکایی که شتاب و تاپ‌اسپید کمتری دارد.

منبع: دیجی مگ به نقل از MotorAuthority

دنیای خودرو

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر