بازیابی فایل excel اکسل ذخیره نشده در مک

بازیابی فایل excel اکسل ذخیره نشده در مک

بازیابی فایل excel اکسل ذخیره نشده در مک

بازیابی فایل‌های اکسل در سیستم عامل مک

بازیابی فایل‌های ذخیره نشده و یا بازنویسی شده در مک کمی متفاوت است. با این حال اگر از سرویس وان‌درایو استفاده می‌کنید، برای بازیابی نسخه‌های قبلی فایل خود، می‌توانید از روشی که پیش‌تر ذکر شد استفاده کنید. با این وجود اگر از کاربران این سرویس نیستید، یک راه دیگر نیز برای بازیابی نسخه‌های قبلی فایل‌های خود در سیستم عامل مک خواهید داشت.

برای این کار از منوی Start، اپلیکیشین Finder را اجرا کرده و به قسمت Macintosh HD بروید:

بازیابی فایل‌های اکسل در سیستم عامل مک

اگر گزینه Macintosh HD (یا هر نام دیگری که برای هارد دیسک خود انتخاب کرده‌اید) را مشاهده نمی‌کنید، پس از اجرای Finder به قسمت Preferences رفته و گزینه Hard disks را از بین آیتم‌های موجود برگزینید:

پس از آن به مسیر زیر بروید (از سمت چپ به راست):

Users > [your username] > Library > Application Support > Microsoft > Office > Office 2011 AutoRecovery

در صورتی که پوشه Library را مشاهده نکردید، ابتدا باید فایل‌های مخفی را نمایان کنید. برای این کار ابتدا دستور زیر را درون ترمینال وارد کنید:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES

سپس کلید Option + Right-click را بر روی آیکون Finder فشار داده و گزینه Relaunch را برگزینید.

توجه داشته باشید که ممکن است باتوجه به نسخه آفیس نصب بروی سیستم خود لازم باشد تا به فولدرهای متفاوتی بروید. به عنوان مثال برای اکسل ۲۰۱۶ باید به این مسیر بروید:

~/Library/Containers/com.microsoft.Excel/Data/Library/Preferences/AutoRecovery/

اگر برای پیدا کردن فایل‌های AutoRecover به مشکل برخوردید، برای نسخه آفیس مورد نظر خود اقدام به جستجو کنید تا از محل دقیق ذخیره آن‌ها باخبر شوید. پس از این‌که فایل‌های موردنظر را یافتید، بر روی آن‌ها دوبار کلیک کرده و پس از اجرا حتما اقدام به ذخیره فایل کنید.

حتما بخوانید  آموزش تنظیمات رمز عبور ترکیبی گوشی آیفون

توجه داشته باشید که با استفاده از روش ذکر شده، گزینه‌های زیادی از نسخه‌های قبلی فایل خود را مشاهده نخواهید کرد؛ چرا که اکسل تنها برای مدت محدودی فایل‌ها برای بازیابی خودکار در اختیار شما قرار خواهد داد، بنابراین بهتر است تا به طور منظم از فایل‌های خود پشتیبان‌گیری کنید.

توصیه می‌شود همیشه فایل‌های خود را ذخیره کنید تا نسخه موردنظر را راحت‌تر بازیابی کنید

اگرچه روش‌های گفته شده قادر به بازیابی فایل‌های ذخیره نشده و یا بازنویسی شده هستند، با این حال بهترین روش ممکن نخواهند بود؛ چرا که همواره دقیقا نسخه موردنظر شما را بازیابی نخواهند کرد. بنابراین بهترین راه حل ممکن این است که به‌صورت منظم فایل‌های خود را ذخیره کرده (برای این کار می‌توانید از ویژگی‌ ذخیره خودکار در آفیس استفاده کنید) و از پشتیبان‌گیری با قابلیت ذخیره‌ نسخه‌های مختلف فایل استفاده کنید.

با این حال از روش‌های نام‌برده شده نیز می‌توانید در مواقع اضطراری برای بازیابی فایل‌های خود بهره بگیرید.

منبع: آی تی رسان به نقل از  MAKEUSEOF

آموزش های کاربردی

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر