باز و قفل کردن اسمارت‌فون اندرویدی با دستیار صوتی گوگل

باز و قفل کردن اسمارت‌فون اندرویدی با دستیار صوتی گوگل

باز و قفل کردن اسمارت‌فون اندرویدی با دستیار صوتی گوگل

پس از این‌که دستیار صوتی گوگل را روی هندست اندرویدی خود نصب کردید، می‌توانید تنها با گفتن عبارت: Ok Google آن را باز کنید. با این دستور دستیار صوتی باز می‌شود و گوش به فرمان شما خواهد بود. البته ظاهرا در برخی از هندست‌ها پس از بیان دستور صوتی فوق، کاربر مجبور است رمز عبورش را وارد کند تا صفحه باز شود.

همان‌طور که دیدید باز کردن اسمارت‌فون به سادگی آب خوردن بود، اما قفل کردن آن ممکن است کمی پیچیده‌تر باشد. زیرا به طور پیش‌فرض این قابلیت روی دستیار صوتی وجود ندارد و باید در ابتدا یک اپلیکیشن اضافی را روی دستگاه نصب داشته باشید. برنامه‌هایی مثل Off+، Screen Off و Lock screen را برگزینید و پس از نصب آن‌ها دستیار گوگل را باز کنید و از طریق منوی تنظیمات به بخش Shortcuts بروید. در این قسمت دکمه آبی رنگ + را لمس و میان‌بر دلخواه‌تان را طبق دستورالعمل زیر ایجاد کنید.

زیر عنوان When I say Ok Google، کاری را که می‌خواهید دستیار گوگل برای‌تان انجام دهد بنویسید. مثال: Lock Phone. بعد از آن در بخش Google Assistant Should do باید نام برنامه‌ای را که می‌خواهید برای انجام دستورتان باز شود قید کنید، یعنی بنویسید Open Screen Off، در آخر هم Save را بفشارید.

البته می‌توانید دستور صوتی را هر چه می‌خواهید تعیین کنید و عبارتی را به کار ببرید که با آن راحت هستید. فراموش نکنید پس از این‌که کارتان با دستیار صوتی تمام شد آن را متوقف کنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است این برنامه با شنیدن صدای شما نتایج جستجوی متفاوتی نشان دهد.

حتما بخوانید  چگونه نوتیفیکیشن‌های اسمارت‌فون اندرویدی خود را در کامپیوتر دریافت کنیم؟!

منبع: آی تی رسان به نقل از MAKEUSEOF

آموزش های کاربردی موبایل و تبلت

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر