باغ های معلق بیرمنگام عجایب دنیا

باغ های معلق بیرمنگام عجایب دنیا

باغ های معلق بیرمنگام عجایب دنیا

شرکت انگلیسی معماران خلاق طرحی را از باغ های معلق بابل، یکی از عجایب هفتگانه جهان، الهام گرفته است و از آن به عنوان پروژه حال حاضر خود نام برده است. این طرح به نام Garden Hill که بخشی از طرح بیرمنگهام آینده در انگلستان است، شامل دو برج چوبی با طراحی پله ایی و ساختاری محکم و پایدار می باشد.

در طرح Garden Hill دو برج ۲۵ طبقه به هم متصل می شوند. مساحت کل مجموعه ۳۸۵۰۰ متر مربع است. این مجتمع دارای ۵۰۰ واحد مسکونی خواهد بود که ۶۰ درصد آنها یک اتاق خواب و ۴۰ درصد بقیه دارای ۲ اتاق خواب خواهند بود.

باغ های معلق بیرمنگهام

واحد ها بین ۴۰ تا ۷۵ متر مربع خواهند بود. اما شرکت معماران خلاق تلاش می کند تا فضای محدود آپارتمانی را با باغ های بالکنی اختصاصی و مشترک بین واحد ها جبران کند. همچنین این برج ها دارای باغ بزرگ بر روی سقف خواهند بود. امکانات دیگری همچون اتاق های مطالعه عمومی، استدیو های ضبط موسیقی و اتاق های کوچک برای اجاره در نظر گرفته شده است. پارکینگ برای ۱۲۰ تا ۲۰۰ خودرو و فضایی هم برای فروشگا های کوچک هم سطح با زمین وجود دارد.

ساختمان از چوب های روکش شده(CLT) مانند برج های چوبی جدیدی که اخیرا بنا شده اند، ساخته می شود. برق و آب گرم از پنل های خورشیدی تعبیه شده بر روی سقف تامین می شود. ساختمان از عایق بندی بسیار خوبی برخوردار خواهد بود و طراحان برای آن از سیستم تهویه غیر فعال استفاده کرده اند تا میزان مصرف برق را در آن به کمترین حد خود برسانند.

باغ های معلق بیرمنگهام

با ایجاد طرحهای مشابه در گذشته هم اکنون بیرمنگهام به یک شهر با معماری چند فرهنگی بدل شده است. بناهایی چون کتابخانه مکانو و مجتمع مسکونی سلفریج نمایی افسانه ایی به شهر داده اند.

مذاکراتی بین شرکت معماران خلاق و یک صندوق خیریه خصوصی از چین برای اجرایی کردن این طرح در حال انجام است. اما با این وجود هنوز زمان مشخصی برای ساخت اعلام نشده است. در حالی که هیچ کس از طرح واقعی باغ ها معلق بابل بی خبر است پس نباید این طرح را یک کپی از ساختمان اصلی بدانیم، باغ های معلق بابل تنها یک الهام  برای معماران این پروژه بوده است.

بودجه تخمین زده شده برای ساخت این ساختمان ۹۰ میلیون دلار است. در آینده نزدیک خبر های بیشتری از این بنا به گوش خواهد رسید.

ترجمه : ب. دلاوری

منبع: newatlas

دانش و فناوری

نظرات شما :

:: ارسال نظر