بررسی شیوه جالب نیسان برای عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی

بررسی شیوه جالب نیسان برای عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی

بررسی شیوه جالب نیسان برای عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی

راه های زیادی برای جلوگیری از حواس پرتی در هنگام رانندگی وجود دارد. اما نیسان بر آن است که با استفاده از توان کنترل راننده بر نفس خود برای عدم استفاده از تلفن همراه راه حل جدیدی را پیشنهاد دهد. نیسان محفظه ایی را برای عدم دسترسی به تلفن همراه در ماشین های تولید خود در نظر گرفته است. با استفاده از قانون سپر امواج، نیسان در کنسول زیر دست راننده یک قفس فارادی ایجاد میکند.

همه ی انسانها زمانی که رانندگی میکنند دوست دارند حواسشان پرت نشود، و خیلی مهم نیست که حواس پرتی از چه راهی بوجود می آید. بعضی از موارد نیز بسیار پریشان کننده تر از زنگ تلفن همراه و یا روشن شدن صفحه نمایش کوچکی هستند که ما در جیب خود حمل میکنیم. بر اساس یک تحقیق که نیسان انجام داده است ۳۰ درصد رانندگان در سال ۲۰۱۶ اذعان دارند که در هنگام رانندگی از گوشی موبایل استفاده میکنند، در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۴ تنها ۸ درصد بوده است. همچنین نیسان عنوان میکند که متوجه شده است ۱۸ درصد رانندگان در هنگام رانندگی اقدام به نوشتن و ارسال پیام می کنند.

بررسی شیوه جالب نیسان برای عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی

راههای زیادی برای جلوگیری از استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی وجود دارد که اولین آنها کنترل بر خود است. بعضی از افراد گوشی های خود را در حالت پرواز میگذارند وبرخی دیگر از برنامه های پاسخ خودکار به پیام بهره میبرند که پیغامی را زمانی که در حال رانندگی هستند ارسال می کند. برنامه های اپل و آندروید برای ماشین ها نیز برای نمایش گوشی در صفحه نمایش ماشین است تا میزان حواس پرتی کمتر شود. همچنین برای اینکه راننده از دست های خود استفاده نکند از فرمان های صوتی زیادی در این برنامه ها استفاده شده است.

حتما بخوانید  همکاری مرسدس بنز و بوش روی اتومبیل های خودران

اما نیسان به دنبال این است که مزاحمت های تلفن همراه را کاملا حذف کند. برای این کار نیسان در کنسول زیر دست راننده یک سپر در برابر امواج قرار داده است. زمانی که درب دریچه ی آن بسته باشد هیچ نوع سیگنالی امکان نفوذ به آن را ندارد. این امواج شامل بلوتوث، جی پی اس و وای فای نیز می شود.

قرار دادن گوشی در این کنسول آن را کاملا بلا استفاده نمیکند، چرا که راننده می توانند از طریق یو اس بی و AUX تعبیه شده در این کنسول آن را به سیستم صوتی ماشن وصل کند و به پخش آهنگ های مورد علاقه از روی موبایل بپردازد. البته اگر راننده قصد تعویض لیست آهنگ ها را داشته باشد و یا فراموش کرده باشد که آن را تنظیم کند مجبور است به گوشی دسترسی داشته باشد و این مغایر هدف ایجاد این قفس فارادی است.

بررسی شیوه جالب نیسان برای عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی

هنوز هیچ نمونه ایی در ماشین های نیسان استفاده نشده است تا بتوان از چگونگی عملکرد آن به طور دقیق آگاه شد. با توجه به اینکه تمامی مردم از خطرات استفاده از تلفن همراه آگاه هستند، با وجود این برخی از آنها هنوز از تلفن همراه در هنگام رانندگی استفاده میکنند. بنابراین می توان گفت شانس موفقیت چنین سیستمی که بر مبنای کنترل راننده بر نفس خود است تا گوشی خود را در اولین فرصت در زیر دست خود قفل کند، زیاد نباشد.

اما مدیران نیسان بر این عقیده اند که همواره ماشین های ایمنی را تولید کرده اند و هم اکنون نیز به دنبال سلامت بیشتر مشتریانشان در هنگام رانندگی هستند. سیستم سپر امواج یک انتخاب برای رانندگانی است که میخواهند در هنگام رانندگی از مزاحمت های تلفن همراه در امان باشند. این تنها برای کنترل بیشتر راننده در پشت فرمان است و نه چیزی بیشتر. برخی از رانندگان قدرت کنترل خود در عدم استفاده از تلفن همراه را دارند. اما برخی دیگر در مبارزه برای نادیده گرفتن زنگ ها و پیغام های تلفن همراه خود هستند و این نمونه می تواند راه حلی برای این افراد باشد، در جهانی که بیش از پیش همه به هم متصل هستند.

حتما بخوانید  مدل بازسازی شده مینی ماینر دهه 60 در خط تولید

ترجمه: ب. دلاوری

منبع: Newatlas

خودرو

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر