بررسی هوندا ربل ۲۰۱۷ یک موتورسیکلت شهری عالی برای تازه کاران

بررسی هوندا ربل ۲۰۱۷ یک موتورسیکلت شهری عالی برای تازه کاران

بررسی هوندا ربل 2017 یک موتورسیکلت شهری عالی برای تازه کاران

اگر شما تازه موتور سواری را شروع کرده اید و حالا قصد عوض کردن موتورسیکلت خود را برای رفتن به یک مرتبه بالاتر دارید هوندا ربل ۲۰۱۷ می تواند انتخاب درست شما باشد.

هوندا ربل های ۲۰۱۷ موتورسیکلت های خوش دست و با اندازه ی مناسب برای مسیر های شهری هستند، که می توانند هر از گاهی برای سفرهای کوتاه و یا بلند بین شهری مورد استفاده قرار گیرند. این دو موتور به جز قوای محرکه دقیقا شبیه هم هستند. در حالی که ربل ۳۰۰ از موتور ۲۸۶ سی سی تک سیلندر بهره می برد، می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای موتور اولی های باشد. اما هوندا ربل ۵۰۰ ای بی اس ۲۰۱۷ قطعا انتخاب بهتری برای کسانی است که می خواهند دومین موتورسیکلت خود را خریداری کنند. این موتور سیکلت می تواند انتخاب مناسبی برای طیف وسیعتری از موتورسواران باشد.

موتورسیکلت های خوش دست هوندا ربل

موتور ۴۷۱ سی سی آب خنک دو سیلندر ربل ۵۰۰ نیروی بیشتری نسبت به مدل ۳۰۰ تولید میکند. این موتورسیکلت همچنین با وزن ۱۵۵ کیلوگرم سنگین تر از مدل ۳۰۰ با وزن ۱۳۸ کیلوگرم است. به نظر می رسد انتخاب مدل ۵۰۰ با سیستم ضد قفل ترمز(ABS) با قیمت ۶۳۰۰ دلار بسیار به صرفه تر است چرا که تنها ۳۰۰ دلار از مدل معمولی بهای بیشتری دارد، به خصوص برای موتورسیکلتی که می توان برای دهه ها آن را نگاه داشت.

اما نکته نا امید کننده در انتخاب ربل نسخه ABS برای هر دو مدل ۵۰۰ و ۳۰۰ این است که تنها محدود به رنگ مشکی شده است. رنگ سیاه نمای زیبایی به موتور می دهد اما ترکیب هایی از قرمز با نقره ایی مات نیز در آن بکار رفته است. و رنگ زرد روشن که شاید برای بعضی افراد کمی تند باشد. رنگهای دیگر در نسخه های بدون ABS مدل ۳۰۰ و ۵۰۰ عرضه می شوند. چرخ ها، موتور و سیستم اگزوز در همه ی مدل ها، مانند سایر موتور سیکلت های امروزی به رنگ مشکی است.

موتور سیکلت 2017 زیبا

فاصله ی بین دو چرخ ربل ۱۴۹ سانتی متر است که عدد قابل توجهی محسوب می شود. تایرهای چاغ استاندارد ۱۶-۱۳۰/۹۰ اینچی در جلو و ۱۶-۱۵۰/۸۰ اینچی در عقب، کاملا متناسب با ابعاد موتورسیکلت هستند. صندلی در ارتفاع ۶۹ سانتی متری از زمین قرار داردکه مناسب اکثر موتورسواران بالغ است. بنابراین شما نیاز ندارید که در زمان توقف با کش و قوس از هر دوپایتان برای حفظ تعادل استفاده کنید.

فاصله دو چرخ ربل ۵۰۰ بسیار نزدیک به هارلی دیویدسون Iron 833 است. هارلی دیویدسون از چرخ های بزرگتری در جلو وعقب نسبت به هوندا دارد و ارتفاع صندلی آن هم ۷۳ سانتی متر است.

مقایسه بین ربل ۵۰۰ و Iron 833  مقایسه منطقی به نظر نمی رسد چرا که این موتور سیکلت خاص هارلی از موتوری با دو برابر اندازه ی هوندا استفاده می کند. اما از نظر فیزیکی شاید بتوان گفت تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد. اگر شما هوندا را بخرید می توانید احساسی را شبیه به سوار شدن در موتورسیکلت شیک هارلی تجربه نمایید.

مقایسه بین ربل 500 و Iron 833

ربل ۵۰۰ ABS ممکن است انتخاب خیلی ها برای موتورسیکلت دوم و یا حتی اصلی شان نباشد. اگر شما یک موتور برای تفریح کردن، جهانگردی و سفر های طولانی، یا یک موتور اسپرت با قابلیت های خارج جاده ای نسبتا مناسب بخواهید گزینه های دیگری از هوندا و سایر سازندگان برای شما وجود دارد. اگر زمان های زیادی در بزرگراه ها می گذرانید باید به دنبال موتورسیکلت سنگین تری باشید تا قدرت و پایداری مناسب تری را به شما بدهد.

اما اگر می خواهید موتورسیکلت شما از یک نگاه نجیب برخوردار باشد،  شما را در سفرهای درون شهری به دردسر نیاندازد و گاهی بتوانید با آن به سفر هم بروید هوندا ربل ۵۰۰ ABS میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر تصمیم دارید صندلی سرنشین، صندوق، شیشه بادگیر و یا تجهیزات دیگری روی موتور خود نصب کنید، هوندا با خوشحالی همه ی آن ها را برای شما انجام میدهد.

Honda Rebel 500 2017

ترجمه: ب.دلاوری

منبع:Digitaltrends

موتورسیکلت


این ویدئوی زیبا از این موتور سیکلت رو حتما ببینید

 

 

نظرات شما :

:: ارسال نظر