بررسی و مشخصات فنی شورولت کامارو مدل 2017

بررسی و مشخصات فنی شورولت کامارو مدل 2017

بررسی و مشخصات فنی شورولت کامارو مدل 2017

شورولت کامارو (Chevrolet Camaro) در سال 2017 میلادی پنجاهمین سالگرد تولید خود را جشن گرفت. این خودرو یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین خودروهای اسپرت آمریکایی در تمام دوران‌ها بوده و تا بحال پنج نسل از آن تولید شده و در حال حاضر و از سال 2016 میلادی ششمین نسل آن در خط تولید قرار دارد. این خودرو به همراه نمونه‌هایی مانند فورد موستانگ (Ford Mustang) و دوج چارجر (Dodge Charger) مثلث خودروهای پرقدرت و عضلانی دهه 1970 آمریکا را شکل می‌دادند. این خودرو و تمامی مدل‌های آن از خودروهای محبوب در بازی‌های کامپیوتری سبک اتومبیل رانی به شمار می‌آیند.

شورولت کامارو 2017 نسل ششم

شرکت شورولت مدل سال 2017 میلادی کامارو را با انجام تغییراتی مانند دو تیپ جدید با نام‌های 2LT و 2SS و بسته‌های افزایشی 1LE به بازار عرضه نموده است. از نقاط قوت شورولت کامارو 2017 می‌توان به مواردی مانند قدرت و کارایی بالای پیشرانه‌ها، طراحی داخلی و کابین بهبود یافته و همچنین ظاهر زیبا و تهاجمی مدرن با حفظ المان‌های کلاسیک این خودرو اشاره نمود نقاط ضعف این خودرو نیز شامل مواردی مانند نقاط کور متعدد و عدم دید کافی برای راننده می گردد.

شورولت کامارو 2017 نسل ششم

این خودرو با قیمتی مابین 27.000 دلار (معادل 101 میلیون تومان با محاسبه دلار 3.750 تومانی در زمان نگارش) در تیپ پایه و68.000 دلار (معادل 255 میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات به فروش می رسد.

موتور و پیشرانه

برای شورولت کامارو 2017 طیف وسیعی از انواع موتورهای 4 سیلندر، 6 سیلندر و 8 سیلندر در نظر گرفته شده است. این موتورها عبارتند از:

 • یک موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر
 • یک موتور 6 سیلندر خورجینی 3.6 لیتری
 • دو موتور 8 سیلندر خورجینی 6.2 لیتری با دو پیکربندی مختلف

موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر

این پیشرانه، نمونه استاندارد و پایه موجود برای شورولت کامارو 2017 است. این موتور با حجم دقیق 1.998 سی سی توانایی تولید نیرویی معادل 275 اسب بخار در دور موتور 5.500 RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز 295 پاوند بر فوت (معادل 400 نیوتون متر) بوده که در دور موتور 3.000 RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد. شورولت کامارو 2017 با استفاده از این موتور در زمانی برابر با 5.7 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز 130 مایل در ساعت (معادل 210 کیلومتر در ساعت) اعلام شده است.این نیرو توسط دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی استاندارد و 8 سرعته اتوماتیک سفارشی به چرخ‌های عقبی (RWD) منتقل می‌گردد.

موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر

این پیشرانه 2.0 لیتر توربو مصرف سوخت نسبتا مناسبی داشته و توانایی پیمودن مسافتی برابر با 20 مایل با هر گالن سوخت (معادل 11.7 لیتر در هر 100 کیلومتر) مسیر شهری ، 30 مایل با هر گالن سوخت (معادل 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر) مسیر بزرگراهی و 23 مایل با هر گالن سوخت (معادل 10.2 لیتر در هر 100 کیلومتر) سیکل ترکیبی را با استفاده از گیربکس ۶ سرعته دستی دارد. این اعداد در صورت استفاده از گیربکس سفارشی 8 سرعته به 22، 31 و 25 (معادل 10.7 و 7.6 و 6.7 در هر 100 کیلومتر) افزایش پیدا خواهد کرد.

موتور 6 سیلندر خورجینی 3.6 لیتری

این موتور از قدرت بیشتری نسبت به موتور 4 سیلندر توربو برخوردار بوده و با حجم دقیق 3.649 سی سی توانایی تولید نیرویی معادل 335 اسب بخار در دور موتور 6.800 RPM و حداکثر گشتاور تولیدی 284 پاوند بر فوت (معادل 385 نیوتون متر) در دور موتور 5.300 RPM را دارد. شورولت کامارو 2017 با استفاده از این موتور در زمانی برابر با 5.4 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز بنا بر اعلام شرکت سازنده 155 مایل در ساعت (معادل 250 کیلومتر در ساعت) است. این نیرو توسط دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی استاندارد و 8 سرعته اتوماتیک سفارشی به چرخ‌های عقبی (RWD) منتقل می‌گردد.

موتور 6 سیلندر خورجینی 3.6 لیتری

مصرف سوخت این پیشرانه نیز 16 مایل با هر گالن سوخت (معادل 14.7 لیتر در هر 100 کیلومتر) مسیر شهری، 28 مایل با هر گالن سوخت (معادل 8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر) مسیر بزرگراهی و 22 مایل با هر گالن سوخت (معادل 10.7 لیتر در هر 100 کیلومتر) سیکل ترکیبی با استفاده از گیربکس 6 سرعته دستی بوده که در صورت استفاده از گیربکس سفارشی 8 سرعته اتوماتیک به 19، 28 و 24 (معادل 12.3 و 8.4 و 9.8 در هر 100 کیلومتر) کاهش پیدا خواهد کرد.

موتور 8 سیلندر خورجینی 6.2 لیتری 455 اسب بخاری

این موتور از قوی‌ترین نمونه‌های موجود برای شورولت کامارو ۲۰۱۷ بوده و با حجم دقیق ۶.۱۶۲ سی سی توانایی تولید نیروی ۴۵۵ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۴۵۵ پاوند بر فوت (معادل ۶۱۷ نیوتون متر) را در دور موتور ۴.۴۰۰ RPM دارد. این خودرو با استفاده از این پیشرانه ۶.۲ لیتری به زمانی معادل ۴.۱ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز ۱۶۵ مایل در ساعت (معادل ۲۶۵ کیلومتر در ساعت) اعلام شده است. این نیرو توسط دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی استاندارد و ۸ سرعته اتوماتیک سفارشی به چرخ‌های عقبی (RWD) منتقل می‌گردد.

موتور 8 سیلندر خورجینی 6.2 لیتری 455 اسب بخاری شورولت کامارو

مصرف سوخت این موتور بزرگ با توجه به قدرت تولید رقمی قابل قبول بوده و شورولت کامارو ۲۰۱۷ توانایی پیمودن مسیری معادل ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی با استفاده از گیربکس استاندارد ۶ سرعته دستی را دارد. در صورت استفاده از گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک سفارشی این ارقام به ۱۷، ۲۷ و ۲۰ (معادل ۱۳.۸ و ۸.۷ و ۱۱.۷ در هر ۱۰۰ کیلومتر) افزایش پیدا خواهد کرد.

موتور 8 سیلندر خورجینی 6.2 لیتری 650 اسب بخاری

این موتور غول آسا قوی‌ترین نمونه موجود برای شورولت کامارو ۲۰۱۷ بوده و با حجم دقیق ۶.۱۶۲ سی سی مجهز به سیستم سوپرشارژر توانایی تولید نیروی عظیم ۶۵۰ اسب بخار در دور موتور ۶.۴۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۶۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۸۸۱ نیوتون متر) را داشته که در دور موتور ۳.۶۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد. این موتور شورولت کامارو ۲۰۱۷ را در زمانی معادل ۳.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به سرعت ۱۹۵ مایل در ساعت (معادل ۳۱۴ کیلومتر در ساعت) خواهد رساند. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی استاندارد و یا ۱۰ سرعته اتوماتیک سفارشی به چرخ‌های عقبی (RWD) منتقل می‌گردد.

مصرف سوخت این موتور با توجه با ماهیت و هدف ساخت و نحوه استفاده بالا بوده و شورولت کامارو با استفاده از این موتور توانایی پیمودن مسافتی معادل ۱۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی را داشته و مصرف آن در مسیرهای سیکل ترکیبی برابر با ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) است.

تیپ‌های مختلف و تجهیزات استاندارد و سفارشی

شورولت کامارو مدل ۲۰۱۷ در دو گونه کوپه (Coupe) و سقف باز شو (Convertible) و در ۵ تیپ مختلف به مشتریان خودروهای اسپرت ارائه می گردد. این تیپ‌های عبارتند از:

 • تیپ ۱LT
 • تیپ ۲LT
 • تیپ ۱SS
 • تیپ ۲SS
 • تیپ ZL1

شورولت کامارو 2017 تیپ 1LT

این تیپ مدل استاندارد شورولت کامارو مدل سال ۲۰۱۷ بوده و با قیمت پایه ۲۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۱ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۳۳.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۳.۷ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. از امکانات استاندارد موجود در شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ۱LT می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • موتور ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر VVT توربو
 • رینگ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی
 • صفحه نمایش ۷ اینچی رنگی لمسی
 • سیستم اطلاعاتی/سرگرمی (Infotainment) اختصاصی شرکت جنرال موتورز (General Motors)
 • دوربین کمکی دنده عقب
 • ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید (Keyless)
 • صندلی‌های جلویی با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی
 • اتصال به تلفن‌های هوشمند همراه از طریق تکنولوژی بی سیم بلوتوث با قابلیت پخش موسیقی
 • ورودی USB و AUX
 • چراغ‌های جلویی اتوماتیک

شورولت کامارو 2017 تیپ 1LT

شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ۱LT قابلیت تجهیز به بسته افزایشی (آپشن) با نام Technology را نیز داشته که این خودرو را به صفحه نمایش لمسی بزرگ تر، سیستم صوتی با کیفیت بالا و حرفه‌ای ساخت شرکت Bose با ۹ بلندگوی مجهزا و پشتیبانی از نرم افزارهای Apple CarPlay و Android Auto مجهز می‌نماید.

شورولت کامارو 2017 تیپ 2LT

این تیپ از شورولت کامارو ۲۰۱۷ با قیمت پایه ۳۱.۵۰۰ دلار (معادل ۱۱۸ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۳۶.۵۰۰ دلار (معادل ۱۳۷ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. از امکانات استاندارد موجود در شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ۲LT علاوه بر نمونه‌های موجود در تیپ ۱LT می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تجهیز به بسته افزایشی Technology موجود برای تیپ ۱LT
 • صندلی‌های جلویی مجهز به سیستم تهویه و گرم‌کن
 • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید (Dual Zone Climate Control)

شورولت کامارو 2017 تیپ 2LT

شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ۲LT قابلیت به تجهیز به بسته افزایشی تجهیزات رفاهی را داشته که امکانات زیر را به تجهیزات پایه اضافه می‌نماید:

 • سنسورهای کمکی پارک در بخش عقبی خودرو
 • نمایش اطلاعات در بخش جلویی شیشه راننده (Head Up Display یا HUD)
 • نشانگرهای پشت آمپر با طراحی متفاوت
 • صندلی راننده با قابلیت ذخیره تنظیمات
 • نورپردازی قابل تنظیم فضای داخل کابین
 • غربیلک فرمان مجهز به گرم‌کن
 • سیستم شارژ بدون سیم تلفن‌های هوشمند همراه
 • سیستم هشدار خروج از خطوط جاده (Lane Departure Warning)
 • سیستم نمایش نقاط کور خودرو (Blind Spot Monitoring System)
 • سیستم هشدار وجود ترافیک در بخش عقبی خودرو (Rear Cross Traffic Alert)

برای این تیپ از شورولت کامارو ۲۰۱۷ یک بسته افزایشی با نام RS نیز وجود داشته که تجهیزاتی مانند رینگ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی، چراغ‌های جلویی مجهز به لامپ‌های زنون و تعدادی بهینه‌سازی‌های ظاهری را به این خودرو اضافه می‌کند.

شورولت کامارو 2017 تیپ 1SS

این تیپ از شورولت کامارو ۲۰۱۷ با قیمت پایه ۳۸.۰۰۰ دلار (معادل ۱۴۲.۵ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۴۴.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۵ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. این خودرو قابلیت تجهیز به موتور ۸ سیلندر خورجینی را داشته و از امکانات آن علاوه بر نمونه‌های موجود در تیپ ۱LT می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رینگ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی
 • چراغ‌های جلویی مجهز به لامپ‌های زنون
 • سیستم اطلاعاتی/سرگرمی پیشرفته
 • سیستم ترمز بهبود یافته
 • سیستم تعلیق و فنر بندی اسپرت
 • شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ۲SS

شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ۲SS با قیمت پایه ۴۳.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۱ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۴۹.۰۰۰ دلار (معادل ۱۸۴ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. این خودرو علاوه بر امکانات و تجهیزات استاندارد موجود در تیپ ۲LT از بسته های افزایشی سفارشی رفاهی موجود برای این تیپ نیز به صورت استاندارد استفاده می‌کند.

شورولت کامارو 2017 تیپ 1SS

شورولت کامارو 2017 تیپ ZL1

این تیپ گرانقیمت ترین و مجهز ترین نمونه شورولت کامارو ۲۰۱۷ بوده که از موتور ۸ سیلندر خورجینی مجهز به سوپورشارژر با قدیت ۶۵۰ اسب بخار استفاده می‌کند. این خودرو با قیمت پایه ۶۲.۰۰۰ دلار (معادل ۲۳۲.۵ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۶۸.۰۰۰ دلار (معادل ۲۵۵ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. از امکانات موجود در شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ZL1 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در موتور یا کاپوت (Hood) با طراحی متفاوت و اسپرت
رینگ‌های متفاوت و فورج کاری شده ۲۰ اینچی آلومینیومی
سیستم تعلیق بهبود یافته و پیشرفته
سیستم فرمان بهبود یافته و پیشرفته
ترمزهای با کیفیت بالای ساخت شرکت برمبو (Brembo)
صندلی‌های جلویی ساخت شرکت ریکارو (Recaro)

شورولت کامارو 2017 تیپ ZL1

از امکاناتی که به صورت سفارشی قابلیت نصب بر روی شورولت کامارو ۲۰۱۷ تیپ ZL1 را دارند می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره نمود:

 • سانروف الکتریکی
 • سیستم رهیابی ماهواره‌ای (Navigation)
 • خروجی‌های اگزوز اسپرت
 • گیربکس اتوماتیک 10 سرعته پیشرفته

ایمنی

با توجه به قدرت و توانایی‌های فنی شورولت کامارو مدل 2017 امکانات ایمنی متعددی به صورت استاندارد بر روی این خودرو نصب شده است. به عنوان مثال می‌توان به کیسه های هوا برای سرنشینان جلویی، جانبی پرده‌ای و کیسه‌هوای مخصوص زانوی راننده و ترمزهای قدرتمند ضد قفل (ABS) اشاره نمود. شورولت کامارو مدل 2017 علاوه بر این به صورت استاندارد به سیستم اختصاصی ارتباطی OnStar شرکت جنرال موتورز مجهز شده که قابلیت‌هایی مانند برقراری تماس‌های تلفنی بدون نیاز به دست از طریق سیستم چند رسانه‌ای موجود در خودرو و سیستم مسیریابی پیشرفته را به این خودرو اضافه می‌نماید.

به دلیل حضور تازه شورولت کامارو مدل 2017 در بازار، این خودرو هنوز توسط سازمان NHTSA مورد ارزیابی قرار نگرفته است. اما در بررسی‌های موسسه غیر دولتی IIHS شورولت کامارو 2017 توانسته رتبه خوب را در تمامی بخش‌های تصادفات رانندگی به جز بخش مقاوت سقف در هنگام چپ شدن خودرو به دست آورد.

قیمت و رقبا در بازارهای جهانی

شورولت کامارو 2017 با توجه به تیپ‌های مختلف و بازه قیمتی بسیار متنوع با مبلغی مابین ۲۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۱ میلیون تومان) تا ۶۸.۰۰۰ دلار (معادل ۲۵۵ میلیون تومان) بسته به نوع پیشرانه و سطح تجهیزات در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.از رقبای اصلی این خودرو در بازارهای جهانی می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره نمود که تقریبا همگی از رقبای دیرین و همیشگی این خودرو به حساب می‌آیند:

 • فورد موستانگ شلبی (Ford Mustang Shelby GT350) با قیمتی در حدود ۵۶.۰۰۰ دلار (معادل ۲۱۰ میلیون تومان)
 • دوج چلنجر (Dodge Challenger) با قیمتی مابین ۵۰.۰۰۰ دلار الی ۶۴.۰۰۰ دلار (معادل ۱۸۷.۵ میلیون تومان الی ۲۴۰ میلیون تومان)
 • دوج چارجر (Dodge Charger) با قیمتی مابین ۵۲.۰۰۰ دلار الی ۶۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۹۵ میلیون تومان الی ۲۵۱ میلیون تومان)
 • ب ام و سری 4 کوپه با قیمتی مابین ۴۹.۵۰۰ دلار الی ۶۰.۰۰۰ دلار (معادل ۱۸۵.۵ میلیون تومان الی ۲۲۵ میلیون تومان)
 • اینفینیتی Q60 با قیمتی مابین ۴۰.۰۰۰ دلار الی ۵۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۵۰ میلیون تومان الی ۲۰۶ میلیون تومان)

مشخصات فنی شورولت کامارو مدل 2017 در یک نگاه

مشخصات فنی شورولت کامارو مدل 2017 در یک نگاه

ترجمه و تالیف : تکرا

تصاویر : Netcarshow

بررسی خودرو

نظرات شما :

:: ارسال نظر