بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۳

بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۳

فولکس واگن در صدر لیست بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۱۳ قرار دارد. تویوتا موتور ژاپن با ارزش ترین آنها است.

گروه فولکس واگن

کشور: آلمان

گروه فولکس واگن آلمان در سال ۲۰۱۲، ۹٫۳ میلیون خودرو فروخت و این رقم ۱۲٫۲ درصد بیشتر از سال قبل بود. برندهای آن شامل آئودی، لامبورگینی، بنتلی، بوگاتی، دوکاتی و اسکانیا می شوند.


تویوتا موتور

کشور: ژاپن

این کمپانی که در سال ۱۹۳۷ تأسیس شد، اولین خودروی خود را سه سال بعد تولید کرد. در جولای ۲۰۱۲، این کمپانی خودروی ۲۰۰ میلیونم خود را ساخت. در سال ۲۰۱۲، رکورد فروش جهانی را با فروش ۹٫۷۵ میلیون واحد شکست.


دایملر

کشور: آلمان

این کمپانی که بخاطر برند مرسدس-بنز اش معروف است، کامیون، خودروهای تبلیغاتی، اتوبوس و موتورهایی برای خودروهای فرمول ۱ هم تولید می کند. این کمپانی منابع قابل توجهی را در چین سرمایه گذاری نموده است، زیرا در این کشور توجه به بازار اتومبیل های تجملی و لوکس بیشتر شده است.


فورد موتور

کشور: ایالات متحده

خودروی فورد فوکوس پرفروش ترین خودروی دنیا در سال ۲۰۱۲ بود و رکورد تویوتا کورولا را شکست. این کمپانی در سال ۲۰۱۲، ۵٫۶ میلیون خودرو تولید کرد.


بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2013

گروه بی.ام.دبلیو

کشور: آلمان

کمپانی BMW آلمان در سال ۲۰۱۲، پرفروش ترین برند اتومبیل لوکس در دنیا بود که ۱٫۸۴ میلیون خودرو در کل دنیا فروخت. برند مینی، رولز رویس و چند موتورسیکلت هم متعلق به آن هستند.


جنرال موتورز

کشور: ایالات متحده

یکی از سه خودروساز بزرگ دیترویت، جنرال موتورز است که در شش قاره خودروها و کامیون هایی می فروشد. شورلت پرفروش ترین برند این کمپانی است.


نیسان موتور

کشور: ژاپن

کارلوس گوسن، سومین مدیر اجرائی غیرژاپنی این خودروساز ژاپنی است و پیش بینی پیشرفت نیسان بعد از بدهی سال ۱۹۹۹ آن را کرده بود. در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۲، این کمپانی بیشترین سود خود از سال ۲۰۰۸ به بعد را داشت.


هوندا موتور

کشور: ژاپن

هوندا موتورز سال گذشته ۳٫۸ میلیون خودرو و ۱۵٫۴ میلیون موتورسیکلت فروخته است. این کمپانی تجهیزات برقی (چمن زن، موتورهای برون تنه)، روبات، هواپیما، پانل های خورشیدی و لوکوموتیو هم تولید می کند.


هیوندای موتور

کشور: کره جنوبی

در سال ۲۰۱۲ فروش این کمپانی بیش از ۱۷ درصد افزایش داشت که دلیل این افزایش، عملکرد قوی خودروهای کوچک آن، یعنی الانترا و ولوستر است.


سایک موتور

کشور: چین

این خودروساز دولتی در سال ۲۰۱۲ ۴٫۵ میلیون خودرو فروخت. این کمپانی روابطی طولانی مدت با گروه فولکس واگن و جنرال موتورز داشته است.

نظرات شما :

:: ارسال نظر