بزرگترین مزرعه توربین های بادی روی آب در هلند راه اندازی شد

بزرگترین مزرعه توربین های بادی روی آب در هلند راه اندازی شد

بزرگترین مزرعه توربین های بادی روی آب در هلند راه اندازی شد

یکی از بزرگترین مزرعه های توربین بادی جهان، در دریای شمال در نزدیکی ساحل هلند آغاز به کار کرد. مزرعه بادی گمینی(Gemini) در افق پنهان است و نه از سرزمین اصلی و نه از سوی جزایر همسایه قابل روءیت نیست. این نیروگاه عظیم سالانه ۲٫۶ تراوات ساعت برق تولید خواهد کرد.

با قرار گرفتن در شمال ساحل گرونینگن(Groningen)، مزرعه بادی گمینی از ۱۵۰ توربین که در مساحت ۶۸ کیلومتر مربع گسترده شده است تشکیل شده است. این نقطه به دو دلیل انتخاب شده است، یکی به خاطر دور بودن از دید و فکر مردم و دیگری بادهای آن که نسبتا سریع است و سرعت ثابتی دارد. سرعت باد در این منطقه چیزی حدود ۳۶ کیلومتر بر ساعت است. با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات، گمینی دومین مزرعه بادی روی آب در دنیا پس از اری در لندن، لقب می گیرد.

بزرگترین مزرعه توربین های بادی روی آب در هلند راه اندازی شد

 الکتریسیته تولید شده توسط توربین های گمینی در دو پست برق نزدیک به آن جمع آوری شده و سپس به بندر امشاون در فاصله ۱۱۰ کیلومتری انتقال می یابد. در آنجا یک ایستگاه در روی خشکی امکانات لازم جهت نگهداری و مدیریت و سپس تغذیه شبکه کشوری را فراهم میکند. در طی چند دهه مزرعه بادی گمینی ظاهرا به بیش از ۱٫۵ میلیون واحد مسکونی برق می رساند و میزان آلودگی های ناشی از دی اکسید کربن را تا ۱٫۲۵ میلیون تن در سال کاهش خواهد داد.

این مزرعه بیش از دو سال به طول انجامید که توسط دو شرکت ون اورد(Van Oord) و زیمنس(Siemens) در یک پیمان مشارکتی به ساخت بیشترین قسمت آن پرداختند.

حتما بخوانید  کشف یک گونه جدید دایناسور و شناسایی یک فسیلی قدیمی

این مزرعه بادی در زمان مقرر و با بودجه در نظر گرفته شده و با ایمنی کامل ساخته شد. گمینی مشارکت مهمی درتوسعه پایدار هلند خواهد داشت. این مطالب را ماتیوس هاگ مدیرعامل مزرعه بادی گمینی عنوان میکند.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: Newatlas

اخبار علمی

 

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر