بلندترین و ترسناک ترین پل های جهان

بلندترین و ترسناک ترین پل های جهان

در دهه های اخیر پل های زیادی در دنیا ساخته شده است که ما در اینجا با چندتا از بلندترین های دنیا رو معرفی میکنیم. پل هایی با ارتفاع زیاد و زیبا اما وقتی روی این پل ها بایستید و به پایین نگاه کنید ممکنه خیلی هم وحشتناک باشه، با فوجی همراه باشید.

۵- پل Stone Cutters هنگ کنگ

پل Stone Cutters هنگ کنگ

پنجمین پل عظیم و غول پیکر جهان، یک نمونه کابلی است. این پل با طول ۱۵۹۶ متر و ارتفاع ۲۹۸ متر در نوع خود بسیار جالب است. این پل عظیم با بودجه‌ای معادل ۳۵۶ میلیون دلار در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرده و در همان سال نیز راه اندازی شد!

۴- پل Sutong چین

پل Sutong چین

این پل با طول ۱۰۸۸ متر یکی از بی‌نظیرترین نمونه هاست. ارتفاع دهانه‌های این پل، ۳۰۶ متر است. ساخت این پل در سال ۲۰۰۳ آغاز شده و در سال ۲۰۰۸ به اتمام رسید. هزینه تمام شده ساخت این پل حدود ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است! این پل نیز بر روی رودخانه Yangtze واقع شده است.

۳-پل Russky روسیه

پل Russky روسیه

این پل کابلی که طول ۳۱۰۰ متری دارد، در جولای سال ۲۰۱۲ بازگشایی شده است. برای ساخت این سازه حدود ۱٫۱ میلیارد دلار هزینه شده است. هزینه‌ای که منتقدین اقتصاد روسیه را سخت بر آشفته است. ارتفاع این پل ۳۲۰٫۹ متر است.

۲- پل میلائو فرانسه

پل میلائو فرانسه

این پل و سازه عجیب و غریب با ۲۴۶۰ متر طول و ارتفاع ۳۴۳ متری پایه‌هایش، دومین پل مرتفع دنیاست. هزینه تمام شده این غول عظیم حدودا ۳۹۴ میلیون یورو بوده است!

حتما بخوانید  دریاچه های دیدنی ایران، گیلان برای گردشگری

۱- مرتفع ترین پل جهان یعنی پل جیج بانجانگ یا Duge Beipanjiang

مرتفع ترین پل جهان یعنی پل جیج بانجانگ یا Duge Beipanjiang

این پل ۵۶۵ متر و طول آن ۱۳۴۱ متر است و طبق برآوردهای انجام شده، این پل با هزینه ۱۴۴ میلیون دلار آمریکا ساخته شده است.

گردشگری

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر