به بهانه فصل جدید Walking dead – تحلیل و بررسی

به بهانه فصل جدید Walking dead – تحلیل و بررسی

به بهانه فصل جدید Walking dead - تحلیل و بررسی

مردگان متحرک اثری بنیادین در متدولوژی جدیدی که در دهه اخیر در هالیوود شکل گرفته است. سبکی تا کنون بالغ بر ۳۰۰ اثر را که بعضا مهم هم بوده اند را به خود شکل داده است. وقتی براد پیت در جنگ جهانی زامبی ها ایفای نقش می کند می توان فهمید که این سبک دیگر جای خود را باز کرده و به شکل حیرت آوری به آن پرداخته شده است.

مردگان متحرک به عنوان اثری که به این سبک مفصلا و با جزییات پرداخته است را می توان مهمترین اثر دانست. در واقع مانیفست کلی این سبک متعلق به این سریال کاملا شاخص و پر مخاطب می باشد. شیوع یک بیماری که انسان را تبدیل به مردگانی بی ا حساس  و صرفا متحرک می کند که فقط در پی آسیب و خشونت هستند. جمله اخیر خلاصه ترین چیزی است که می توان راجع به آن گفت.

نقد سریال واکینگ دد فصل 7 و 8

در سریال مردگان متحرک پس از گذشت ۷ فصل می توان به خیلی از ایده های سازندگان پی برد. اولین هدف آن ها این بوده است که دشمن مشترکی را برای انسان ها به تصویر بکشند. دشمنی که در بین ما حضور دارد. دشمنی بدون ذره ای منطق بدون احساس و کاملا مخرب. در ابتدای این سریال خطرات را نشان می دهد ولی در ادامه به شکل کاملا واضح تنازع بقای داروینیستی را نشان می دهد. بکش تا کشته نشی!! در تمام این سریال به توجیه خشونت های گروه اصلی و محوری سریال می پردازد. محافظت از خود و خانواده.

تحلیل سریال واکینگ دد

تمام این اتفاقات پر فراز و نشیب مثل همیشه شامل یک گروه می شود که کاراکترهای اصلی داستان هستند که برای جذاب کردن و غافلگیری مخاطب هر چند قسمت یکی از آن ها کشته شده و شخصیت جدیدی را به آن اضافه می کنند. اوج این حذف و اضافه کردن ها به انتهای فصل ۶ می رسد که دو کاراکتر اصلی را حذف می شوند.

در فصل ۷ فضایی دو قطبی بین قهرمان و ضد قهرمان شاهد هستیم. ضد قهرمانی که با استثمار به حیات ادامه می دهد و قهرمانی که در ابتدا شکست را پذیرفته ولی در ادامه به مقابله بر می خیزد. با توجه به کاراکترهای پرتعداد این اثر اتفاقات مختلفی قابل وقوع هستند که در انتهای فصل ۷ شاهد آن هستیم. که قهرمانی که از متحدانش رکب خورده است به ناگاه از شکست می گریزد.

در فصل جدی شاهد جنگ بین دو جبهه ی خیر و شر خواهیم بود که اگر قصد تراژیک بودن اثر را نداشته باشند با پیروزی قهرمان ادامه خواهد یافت. اگر این فصل فصل آخر باشد که همه چیز به استقبال مخاطب بستگی دارد می توان پیش بینی های بهتری داشت. اما با این حال هنوز هم راه حل صلی برای حل مشکل زامبی ها اشاره نشده است. در واقع بر خلاف جنگ جهانی زامبی ها که به حل این مشکل هم اشاره داشت در ای سریال طولانی هنوز هم به جز در یک جا که آنهم دروغ از آب در آمد هنوز اشاره ای به آن نشده است. احتمالا سازندگان قصد ارائه راه حل را ندارند و مبارزه و همان تلقی داروینیستی را ادامه خواهند داد.

ادامه دارد…….

نگاشته شده توسط: علی کرمی

نقد و بررسی فیلم و سریال

نظرات شما :

:: ارسال نظر