تئوری مومنتوم Momentum theory

تئوری مومنتوم Momentum theory

در دینامیک سیالات، نظریه تئوری حرکت و یا محرک دیسک یک نظریه توصیف یک مدل ریاضی از یک دیسک محرک ایده آل ، مانند یک پروانه یا روتور هلیکوپتر ، توسط W.J.M. است رانکین (۱۸۶۵)، آلفرد جورج ها Greenhill ( 1888) و R.E. فرود ( ۱۸۸۹ )
روتور به عنوان یک دیسک بی نهایت نازک مدل ، القای یک سرعت ثابت در امتداد محور چرخش است. پایه دولتی از یک هلیکوپتر معلق در هوا است. این دیسک یک جریان در اطراف روتور ایجاد می کند. در زیر برخی از مکان های ریاضی از مایع، وجود دارد را می توان استخراج یک اتصال ریاضی بین قدرت، شعاع روتور، گشتاور و سرعت ناشی از. اصطکاک گنجانده نشده است.
برای یک روتور ثابت ، مانند یک هلیکوپتر در شناور ، قدرت مورد نیاز برای تولید یک رانش داده شده است  P = \sqrt{\frac{T^3}{2 \rho A}}  که :
 T: نیروی تراست است.
\rho : چگالی هوا است.
A: سطح دیسک روتور است.
یک دستگاه که در آن انرژی ترجمه از مایع به انرژی چرخشی محور و یا بالعکس تبدیل یک محرک دیسک رانکین نامیده می شود. پیاده سازی زندگی واقعی از چنین دستگاه هایی به عنوان مثال، دریایی و حمل و نقل هوایی ملخ هواپیما، آسیاب های بادی، روتور هلیکوپتر ، پمپ های گریز از مرکز ، توربین های بادی ، توربو شارژر و آشوبگران شیمیایی.
اشتراک گذاری برای حمایت از ما
حتما بخوانید  بالگرد عملیاتی بوئینگ سی‌اچ-۴۷ شنوک

نظرات شما :

:: ارسال نظر