دانلود کتاب تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان (1)

دانلود کتاب تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان (1)

دانلود کتاب تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان (1)

تاب تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان (1) نوشتۀ جواد مفرد کهلان، سیمای واقعی زرتشت را به نمایش می‌گذارد و به معرفی چهرۀ تاریخی انبیای کتب مقدس می‌پردازد.

در بخشی از کتاب تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان (1) می‌خوانیم:

اغلب به سبب شباهت اسامی اهورا (اسورا) با یهوه – که در فرهنگ سامیان مترادفش ایل یا اِل یا الله می‌شود – در معنی خدای جاوید و سرمدی و تشابه ظاهری این اسامی تصور شده است که نام اهورا مزدا از نام یهوه گرفته شده است. این برداشت براین اساس قرار دارد که فرهنگ یهود در محوریت تاریخ فرض شده باشد ولی اصالت قضیه به نفع اِل کنعانیان می‌باشد.

از سوی دیگر این فرهنگ آریائیان اسب پرور و کشورگشا و موبدپرور عهد باستان است که در محوریت فرهنگی و سیاسی خاورمیانۀ هزارهۀ اول پیش از میلاد وکمی پیشتر از آن قرار داشته است. هزاره‌ای که ادیان به محوریت آیین گئوماته زرتشت/ گوتمه بودا/ ابراهیم خلیل الله پدید آمده‌اند یعنی از عهدی که اساس فن کتابت و صنعت آهن اختراع گردید و در این عهد آریائیان اسب پرور و سوارکار هندی و میتانی و سکایی ومادی و پارسی تیرهایشان کمتر خطا می‌رفته است. به عبارت صریح‌تر این یهود بوده است که بواسطۀ قرار داشتن بین مراکز کتابت مصر و فنیقییه (لبنان) اوستایی شفاهی مغان ایرانی و سکایی و سرمتی را برای کتابت تورات اساس قرار داده است.

کلمات کلیدی: نسخه الکترونیکی تاریخ تطبیقی ایران باستان، کتاب پی دی اف تاریخ تطبیقی ایران باستان، کتاب تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان، تاریخ و اساطیر تطبیقی ایران باستان، تاریخ تطبیقی ایران باستان، دانلود مجانی کتاب تاریخ تطبیقی ایران باستان


از: جواد مفرد کهلان

موضوع: کتاب‌های تاریخی

۲۸۷ صفحه

فرمت: PDF

زبان: فارسی


لینک دانلود کتاب

نظرات شما :

:: ارسال نظر