تشخیص پولدار بودن افراد از روی چهره

تشخیص پولدار بودن افراد از روی چهره

چهره افراد می‌تواند نکاتی را درباره وضع مالی آنان بازگو کند. دانشمندان درباره این قابلیت، تحقیق جالبی را به انجام رساندند.

دانشمندان اخیرا دریافتند افراد می توانند با یک نگاه به چهره فرد، ثروت او را تخمین بزنند؛ کسانی که ظاهری ثروتمند دارند، بیشتر در یک مصاحبه کاری موفق بوده و این ظاهر خود می تواند زمینه موفقیت بیشتر شخص را فراهم کند.

دکتر «تورا جورن دوتیر» یکی از اعضای تیم تحقیقاتی دانشگاه تورنتو کانادا می گوید: «نشانه های ظریف و نامحسوس، مرتبط با طبقه اجتماعی در چهره شما وجود دارد. این پیش‌بینی از روی ظاهر می‌تواند روابط و فرصت های شما را تحت تاثیر قرار دهد».

در این مطالعه خانواده هایی با درآمد متوسط 97 هزار دلار در سال به عنوان معیار میانگین، و خانواده هایی با درآمد سالیانه زیر 78 هزار دلار به عنوان فقیر و آنهایی که درآمد بالای 131 هزار دلار در سال داشتند، ثروتمند در نظر گرفته شدند.

تصاویر چهره تمام داوطلبان تهیه و از گروه دیگری از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا با نگاه کردن به تصاویر، در مورد فقیر یا ثروتمند بودن افراد بر اساس غریزه‌شان حدس بزنند.

به گفته «نیکولاس رول» استاد دانشگاه تورنتو، این تصاویر متعلق به دانش آموزان بین 18 تا 22 سال است که تجربه و اتفاقات مختلف زندگی، تغییراتی در چهره آنها ایجاد کرده که شما می توانید موقعیت و طبقه اجتماعی آنها را تشخیص دهید».

دانشمندان توانایی تشخیص دانش آموزان متعلق به گروه غنی یا فقیر را از سوی شرکت‌کنندگان فراتر از شانس و تصادف می‌دانند.

آیا می توانید از بین گروه «A» و «B» تشخیص دهید کدام گروه غنی و کدام فقیر هستند؟

 تشخیص دهید کدام گروه غنی و کدام فقیر هستند

همچنین از بین گروه «C» و «D»، کدام گروه ثروتمند و کدام گروه فقیر اند؟

کدام گروه ثروتمند و کدام گروه فقیر اند؟

بر اساس نتایج این تحقیق، موقعیت اجتماعی افراد فقط از روی چهره ای بدون واکنش های احساسی (مثل خنده و غم) قابل تشخیص است و از چهره خندان یا ناراحت شناسایی نمی شود.

محققان بر این باورند که احساسات و عادت های افراد در طول زندگی شان، حتی در دوران نوجوانی در چهره افراد پنهان می شوند؛ احساس شادی مداوم که به طور مستقیم با ثروت و رضایت از زندگی در ارتباط است، از جمله مواردی است که با کمی دقت در چهره نمایان می‌شود.

دکتر «رول» ادامه می دهد:«نورون یا سلول های عصبی خاص، در مغز مسئول شناسایی چهره هستند. چهره اولین تصویری است که در برخورد اول با آن مواجه می شوید و تفاوت در چهره ها موردی است که مردم سریع متوجه آن می شوند».

آیا درست حدس زدید؟

در تصویر اول گروه «A» ثروتمند و گروه «B» فقیر هستند.

در تصویر دوم گروه «C» ثروتمند و گروه «D» فقیر هستند.

تشخیص پولدار بودن افراد از روی چهره

منبع: طبیب من به نقل از News

روانشناسی

نظرات شما :

:: ارسال نظر