تصاویری از مناظر طبیعی ایران-nature wallpaper

تصاویری از مناظر طبیعی ایران-nature wallpaper

روستای جهان نما در گلستان

جهان نما یک دهکده‏ ییلاقی در جنوب شهرستان کردکوی استان گلستان است. این منطقه منحصربه فرد در میان رشته کوه های البرز قرار دارد که بر فراز ارتفاع آن می توان دشت گرگان و دریا را نظاره کرد. چشم‌اندازهای زیبا و در عین حال ناشناخته این روستا در همه فصول پذیرای گردشگران زیادی است.

جواهردشت


اگر می خواهید برفراز ابرها راه بروید جواهردشت مقصد شماست. منطقه ییلاقی جواهردشت با موقعیت خاص در جوار قله سماموس، نزدیکی به کلاچای و همجواری به دریای خزر مناظر بسیار زیبایی از بازی کوه، ابر و جنگل را به نمایش می گذارد. هوای پاک، مناظر بکر و پیاده روی در کوهپایه های زیبای سماموس از هدایای ییلاق جواهر دشت به مسافرانش است.

باداب سورت دماوند

چشمه‌های باداب سورت در کنار کوه دماوند و سرو ابرکوه جزو سه اثر طبیعی ملی ایران است. چشمه های باداب سورت بعد از پامو کاله در ترکیه دومین چشمه آب شور جهان با ساختار جالب مطبق و رنگین است. چشمه‌های باداب سورت در بخش چهاردانگه ساری در مازندران قرار دارد. رسوب مواد معدنی طی سال‌ها در شیب کوهپایه صدها طبقه حوضچهٔ بسیار زیبا به رنگ‌های نارنجی، زرد و قرمز ایجاد کرده ‌است.

تالاب لیپار در چابهار

منحصربه‌فرد بودن آن نه به واسطه گل‌ها و گیاهان تالابی بلکه به‌واسطه رنگ خاص و حیرت‌انگیز آن است؛ تالاب صورتی لیپار! رنگ خاک صورتی منطقه، تالابی صورتی را در میان دو رشته کوه به‌طوری پدید آورده که چشم هر بیننده‌ای را محصور خود می‌سازد و ناخودآگاه خالق این همه تفاوت و زیبایی تحسین می‌نماید. اگر کمی اهل گشت‌وگذار باشید و ماجراجویی، می‌توانید پرندگانی چون فلامینگو، کشیم، حواصیل سفید و خاکستری را در این تالاب بیابید.

از دوستداران عکاسی از طبعیت تقاضا داریم عکس های زیبای خود را برای ما به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.

fooji.ir@gmail.com

تصاویر طبیعت

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر