تکنیک های مورد استفاده در تبلیغات رمانتیک

تکنیک های مورد استفاده در تبلیغات رمانتیک:

online-advertising-تبلیغات

آشنایی با روش ها و تکنیک های تبلیغات:
ویژگی هایی که می توان برای تبلیغات رمانتیک در نظر داشت,شامل موارد ذیل می شود:
۱- نمادگرایی در دین و مذهب: ناتورالیست ها در اثار خود از نمادها و نشان های مذهبی به طور غیر مستقیم استفاده می کنند,مذهب و دین مربوط به عالمی ملکوتی و نادیدنی است که بیشتر با روحیات طرفداران این تکنیک منطبق است.معمولا در تبلیغات دینی نمادهای مذهبی و دینی مشاهده می شود.در تبلیغ مراسم مذهبی در سراسر دنیا از تکنیک بهره می گیرند.
۲- احساس گرایی و تخیل گرایی: در این نوع تکنیک تبلیغات به ازادی,هیجان,احساس,گریز,سیاحت و سفرهای جغرافیایی بسیار اهمیت میدهند.این تکنیک مخاطبان را در رویاهای خود فرو میبرد و از چشم انداز سازمان,کالا و خدمات خود تصویری بسیار احساسی پدید می اورد.با استفاده از این تکنیک تبلیغات مخاطب در ان به کشف و شهود می پردازد.
۳- در این تکنیک تبلیغات,معمولا انسان های ویژه و کودکان که دنیای رومانتیکی دارند,محورهای اصلی سناریوها و برنامه های تبلیغات هستند.مانند شرکت بهران که در تبلیغاتش از حسین رضازاده استفاده کرده است.یا نماد یکی از محصولات هرشی که یک کودک است.

ایجاد درگيري زياد – احساسی (عاطفي):
در برخی محصولات درگيري بالاست، اما اطلاعات اختصاصي كمي مورد نياز مصرف كننده مي باشد. لذا مي بايست بر اساس الگوهاي روانشناختي درگيري عاطفي بالایي بر قرار کرد، زيرا اهميت محصول با ارزش هاي شخصي مصرف كننده ها مرتبط است. عطر و ادكلن، ساعتهاي گران قيمت، لوازم زينتي، جواهرات(بدلیجات زیبا)، سفرهاي تفريحي، صابون صورت، لباسهاي روز، گوشي تلفن همراه، قهوه، چاي مرغوب، و ماشينهاي اسپورت،نهال درخت و … از اين دست محصولات مي باشند.
روش های اثربخش تبليغاتي مرتبط :
ايجاد درگيري عاطفي با بيان یا نمايش رابطه محصول با مصرف كننده
درگيري كم- تفكر (اهل عمل)

حتما بخوانید  تست استعداد نویسندگی

تعداد زيادي از اقلام خانگي مانند تيغ، حشره كش، آدامسهاي ويژه، خمير دندان، چسب زخم، مواد غذايي و مواد شوينده نيازمند تفكر و كسب اطلاعات كمي هستند و تمايل افراد به سمت خريد محصولي است كه از آن راضي بوده و به نوعي به آن عادت نموده اند.
استراتژيهاي اثربخش تبليغاتي مرتبط :
بهترين استراتژي براي تحريك به خريد در اين محصولات، يادآوري محصول است.

گردآونده: م.جعفری

سایت: fooji.ir

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر