ثبت سرعت ۳۷۹ کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید

ثبت سرعت ۳۷۹ کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید

ثبت سرعت 379 کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید

خودروهای برقی به داشتن شتاب اولیه سریع معروف هستند اما محدودیت هایی برای رسیدن به سرعت‌های بالا دارند. خودرو برقی لوسید با تامین توان ۱۰۰۰ اسب بخار توسط موتورهای برقی اش پتانسیل بالایی برای دست یابی به رکورد سریع ترین خودرو برقی را دارد. چندی پیش در هنگام آزمایش این خودرو، رکورد ۲۱۷ مایل( ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت) ثبت گردید. حال پس از گذشت چند ماه از آزمایش اولیه با برداشتن محدود کننده‌ی الکتریکی موفق به ثبت سرعت ۳۷۹ کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید شده اند.

در حالی که خودروهای الکتریکی همچنان در رکورد سرعت نهایی در پس خودرو‌های با موتور احتراق داخلی قرار گرفته اند. اما از سال گذشته رکوردهای جدیدی در این زمینه توسط خودروهای برقی به ثبت رسیده است که آنها را قدم به قدم به جایگاه‌های بالاتر می رساند. خودرو ونچوری VBB-3 رکورد یک وسیله نقلیه تمام الکتریکی بر روی زمین را با ثبت سرعت ۳۴۱ مایل بر ساعت(۵۴۹ کیلومتر بر ساعت) در سال گذشته از آن خود کرد و تعدادی از سوپر خودروهای الکتریکی مجاز به حرکت در جاده ها نیز سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت( ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت) را ثبت نمودند.

لوسید Air خودرو برقی لوکس و سریع

چندی پیش قبل از نمایش مدل Air در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۷، لوسید خودرو خود را از آزمایشات زمستانی به پیست مرکز تحقیقات اوهایو با طول ۱۲ کیلومتر آورد تا بتواند Air Alpha Speed را در فصل بهار کمی گرم کند و آزمایشات در سرعت بالا را روی آن انجام دهد. در اینجا بود که طی آزمایش مدیریت حرارتی سیستم قدرت، موفق به شتاب گیری تا سرعت ۲۱۷ مایل بر ساعت یا ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت شدند. البته این عدد با وجود محدود کننده‌ی الکتریکی نصب شده روی Air Lucid بدست آمد.

حتما بخوانید  خودروهای پر از فناوری و پرفروش سال 2017

اما به گفته لوسید هدف تولید یک خودرو برقی تمام عیار تنها رسیدن به سرعت های بالا نیست. اما با نصب باتری های بزرگ در کنار یک موتور الکتریکی بزرگتر می توان بازده بیشتری را برای خودرو به ارمغان آورد. طوری که موتورها همواره بهترین بازده را از خود به نمایش می گذارند و در عین حال هر جا که راننده تمایل داشت می تواند از حداکثر عملکرد خودرو نهایت لذت را ببرد.

Lucid Air Alpha Speed

اما پس از انجام تست اول، نتیجه چیزی فراتر از انتظار سازندگان بود اما آنها ته دلشان چیز بیشتری می خواستند و آن برداشتن محدود کننده های الکتریکی سرعت  برای رسیدن به سرعت های بالاتر بود.

آنها Air Speed را بار دیگر به پیست مرکز تحقیقات اوهایو بازگرداند و با حذف محدود کننده الکتریکی به سرعت ۲۳۵٫۴۴ مایل بر ساعت یا ۳۷۹ کیلومتر بر ساعت دست یافتند که این عدد توسط دستگاه GPS نصب شده در محل تایید شده است. عدد بدست آمده ۳۰ کیلومتر بالاتر از رکورد قبلی ثبت شده توسط لوسید می باشد.

نمای پشت فرمان لوسید

اما خبر بد این است که این رکورد فعلا نمی تواند به صورت رسمی در جایی ثبت گردد چرا که لوسید هنوز یک خودرو تولیدی کامل نیست و یک نمونه اولیه محسوب می شود. اگر این خودرو می توانست سال گذشته به تولید برسد و همین نتیجه را ثبت می کرد در بین سریع ترین خودروهای سال ۲۰۱۶ که توسط ثبت کنندگان رکورد جهانی منتشر شده است در رده‌ی چهارم بین Zenvo TSI با سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت و پاگانی هوایرا BC با ۳۸۳ کیلومتر بر ساعت قرار می گرفت.

حتما بخوانید  نخستین آزمون خیابانی هیوندای الانترا اسپرت 2017: تند و فلفلی

فضای صندلی های عقب خودرو برقی لوسید

اما خوب Air هنوز راه طولانی برای کسب عنوان یک خودرو کاملا تولید شده برقی دارد.  لوسید عنوان می کند که عدد بدست آمده در روز تست تنها یک رکورد است که تحت شرایط مکانی و زمانی در محل تست بدست آمده است و ممکن است عدد بدست آمده توسط خودرو تولید شده نهایی چیز دیگری حتی بالاتر از این عدد باشد اما در هر صورت آنچه که لوسید Air به نمایش می گذارد جمع شدن توان بالای دینامیکی و قدرت بالا در کنار وجود یک فضای لوکس و راحت در این خودرو است.

در ادامه می توانید فیلم ضبط شده از ثبت رکورد سرعت توسط این خودرو برقی را تماشا کنید.

ترجمه: ب.دلاوری

منیع: Newatlas

بررسی خودرو

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر