خرید دمنوش آویشن – خواص آویشن – فروش آویشن

خرید دمنوش آویشن – خواص آویشن – فروش آویشن

خرید آویشن-دمنوش آویشن

انواع مختلفی از آویشن در کوهستان‌های ایران رشد می کند. در کتابهای طب سنتی پارسی با نام «حاشا»، «اوشن» و «صعتر الحمیر» نام برده شده. در مناطق مختلف ایران انواع مختلف با اسامی محلی متفاوتی شناخته می‌شود از جمله در همدان «آزربه»، در زبان کردی «هه زوه یا ازبو» ، ودر گویش گروسی «ئه زوه» و در اطراف تهران «آویشن» یا «آویشم»، در طالقان «زروه»، در آذربایجان و مناطق ترکی زبان «ککلیک اوتی» یا «کاکله اوتی»، و در سایر مناطق «صعتر»، «زعتر»، «اوشن»، «اشمه کوهی»، «سی سنبر» و «سوسنبر» نامیده می‌شود.

آویشن با اریگانو هم خانواده می باشد. در آذربایجان به «آویشن»، «کهلیک اُتی» (Kəhlik oti) و یا «ککلیک اوتی» (Kəklik oti) به معنای علف کبک گفته می‌شود، چون در ترکی ککلیک یا کهلیک به معنی کبک است. در زبان مردم رودبار استان گیلان به آن، «پلنگ مشت» می‌گویند و طعم دهنده اصلی غذایی به نام شامی رودباری می باشد. یکی از گونه‌های این گیاه که در مناطق کوهستانی شمال خراسان به فراوانی یافت می‌شود به زبان کردی کرمانجی «آنخ» نام دارد.

دمنوش آویشن ضدعفونی کننده و خلط آور می باشد از این رو برای درمان سرفه‌های خشک، سرماخوردگی، سیاه‌سرفه و التهاب دستگاه تنفس فوقانی بسیار مؤثر است، همچنین تأثیر فوق‌العاده‌ای برروی هضم غذا، تنظیم خواب و تقویت سیستم اعصاب دارد و نیز ضد افسردگی، ضد صرع و ضد نفخ هم می‌باشد. همچنین در درمان پیچش روده و اسهال و اسپاسم عضلانی مؤثر است.

برای خرید دمنوش آویشن به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر