خودرو های آینده ولوو همگی برقی یا هیبرید خواهند بود

خودرو های آینده ولوو همگی برقی یا هیبرید خواهند بود

خودرو های آینده ولوو همگی برقی یا هیبرید خواهند بود

با توجه به سرعت بالای فروش خودروهای برقی و افزایش سهم آن در بازار خودرو، ولوو این برند لوکس ساز سوئدی که تحت مالکیت جیلی چین در آمده است، به دنبال این تغییر در بازار فروش خودرو در حالی که عنوان کرده بود که از سال ۲۰۱۹ تمامی خودرو های خود را حداقل با یک موتور الکتریکی عرضه خواهد کرد، این روند را تسزیع بخشیده است و از سال جاری شما می توانید تمامی مدل های ولوو را با موتور برقی خریداری نمایید. گرچه این کمپانی حذف کامل موتور احتراق داخلی در خودرو های خود را در دستور کار ندارد به زودی ۵ مدل تمام الکتریکی را در کنار خودرو های هیبرید خود عرضه می نماید.

خودرو تمام الکتریکی ولوو

هاکان ساموئلسون از کمپانی ولوو می گوید: سرعت نیاز مردم به خودرو های الکتریکی به شدت افزایش یافته است و ما می خواهیم که همه ی نیاز های کنونی و آینده مشتریانمان را پاسخ دهیم. شما هم اکنون می توانید هر مدلی از ولوو را که دلتان بخواهد با موتور برقی سفارش دهید.

از سال ۲۰۱۹ تمامی خودرو های ولوو با یک موتور برقی تولید می شوند و بین سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ مدل های تمام برقی این خودرو ساز معرفی خواهند شد، که شامل سه مدل تمام برقی از ولوو و دو مدل از کمپانی همکار ولوو که به تیونینگ خودروهای آن می پردازد یعنی پل استار، خواهند بود.

این روند آغازی است برای پایان تولید خودرو های صرفا مجهز به موتور های احتراق داخلی. ولوو می گوید برنامه ی خود را برای فروش ۱ میلیون خودروی برقی تا سال ۲۰۲۵ آغاز کرده است.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: Newatlas

بررسی خودرو

نظرات شما :

:: ارسال نظر