دانلود کتاب آنچه هر معلمی باید بداند

دانلود کتاب آنچه هر معلمی باید بداند

دانلود کتاب آنچه هر معلمی باید بداند

نویسنده: رامین کریمی

حجم: 5 مگابایت

تعداد صفحات: 206

راهنمای کاربردی اولیا و مربیان

در تمامی کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، معلمی شغلی بسیار حساس و رده بالا محسوب می شود.

آینده اچتماعی، اقتصادی و فرهنگی هر کشور وابسته به کودکان امروز و زنان و مردان فرداست.

به همین دلیل این کشورها برای برنامه ریزی تحصیلی بچه ها، برنامه ریزی های خاص و ویژه ای تدارک دیده اند.

مدارس قرن بیست و یکم تنها شامل گچ و تخته سیاه و نیمکت و یادگاری های روی در و دیوار نیست.

مدارس قرن بیست و یکم شامل انواع وسایل آموزشی و کمک آموززشی است که نه تنها به عمیق تر شدن یادگیری کمک می کند بلکه انگیزه و شور و شوق تحصیل را نیز در فرد بیدار می نماید.

با پژوهش ها و بررسی هایی که روی ساختار و کارکردهای مغزی صورت گرفته و همچنین یافته های مربوط به یادگیری و روان شناسی شناختی، گسترده آموزش و پرورش دستخوش دگرگونی های سریع و کارآمدی شده است.

یادگیری، فرآیندی تعاملی است. یعنی عوامل گوناگون و فراوانی در ایجاد یادگیری و نگهداری و کاربرد آن دخیل هستند. دو قسمت آخری، یعنی نگهداری و کاربرد، گویا به‌طور کامل از وظایف نظام آموزشی ایران حذف گردیده است.

ایده نگارش چنین کتابی این واقعیت بود که در دانشگاه‌های ما با اینکه واحدهای درسی فراوانی به‌آموزش و پرورش، فنون یادگیری، روش تدریس، روان‌شناسی پرورشی و… اختصاص دارد و بسیاری از رشته‌های ما عنوان تربیت دبیر، تربیت مدرس و مواردی از این دست را یدک می‌کشند، اما منبع جامعی که به‌طور مستقیم به‌مدرس اختصاص داشته باشد وجود ندارد. انگیزه نگارنده از تألیف این کتاب هم وجود همین خلأ بود و تلاش بر این بوده تا منبع جامع و کاربردی در اختیار عزیزان قرار گیرد. کتاب «آنچه هر معلمی باید بداند»، مباحث نوین آموزش و پرورش و روش‌های جدید و پیشرفته تدریس را در خود جای داده و تلاش شده مباحث گوناگون به‌همراه وب‌سایت‌های مفید و کارآمد معرفی گردد تا زمینه کافی برای افزایش دانش فراهم آید.

فهرست

  • انگیزش دانش آموزان
  • برنامه ریزی کلاسی
  • مدیریت کلاس
  • فن آوری آموزشی
  • دانش آموز ویژه
  • استرس شغلی در معلمان

لینک دانلود کتاب آنچه هر معلمی باید بداند

نظرات شما :

:: ارسال نظر