دانلود کتاب انسان و زمان pdf

دانلود کتاب انسان و زمان pdf

دانلود کتاب انسان و زمان pdf

کتاب انسان و زمان نوشته‌ی شیرزاد کلهری و کلاودیاک. کلهری زمان را از منظر ادبیات، هنر، فلسفه و فیزیک بررسی می‌کند.

نویسندگان کتاب هر دو فیزیسین هستند و در صدد آن هستند که تفاوت و برابری‌های دیدگاه‌های مختلف انسان‌ها درباره‌ی زمان را از زوایای مختلف نگاه کنند. زمان چالش بزرگ بشریت مدرن و حتی فیلسوفان یونانی بوده است و هنوز هم این چالش با همان استحکام و شاید بیشتر از آن باقیست. این کتاب ادعا ندارد که به تمامی عرصه‌ی بزرگ ادبیات و یا هنر و فلسفه و حتی فیزیک پرداخته است. بلکه عمده کوشش این کتاب نشان دادن دیدگاهایی است که بسیاری از آدم‌ها در خواندن رمان و یا نگاه کردن به یک اثر هنری از آن‌ها می‌گذرند. در حالی که ممکن است وزن بزرگ کتاب روی زمان باشد.

نگاهی که ادبیات و سینما به زمان داشته و دارند نگاهی بسیار جالب و دور از تفکر و گاهی دور از واقعیت هستند. ولی همان‌ها راهی را به ما نشان می‌دهند و یا چالشی را پیش پای ما می‌گذارند که گاهی ممکن است راه را برای اندیشه‌های بزرگ فیزیکی هموارتر کنند. چنان‌که فلسفه‌ی ارنست ماخ، آینشتاین را لجبازانه روی نواقص فیزیک نیوتی متمرکز ساخته و وی را به بزرگ‌ترین کشفی که بشر می‌توانست بدان دست یابد، رهنمون ساخت. بدان جهت هرگز نبایستی به عنوان یک فیزیکدان، بیولوگ، بیوشمیست و عالم علوم دیگر عرصه‌های فلسفه و ادبیات و هنر را نادیده گرفت و یا کم اهمیت جلوه داد. افکار انسان‌ها بهم متصلند. این اتصال هر قدر وسیع‌تر باشد دست‌یابی به حقایق جهان بیشتر می‌شود.

کلمات کلیدی: زمان در فیزیک، فلسفه زمان، تعریف زمان، زمان چیست، مفهوم زمان، حقیقت زمان چیست، درک مفهوم زمان، حقیقت زمان چیست، زمان


از: شیرزاد کلهری

موضوع: کتاب‌های فلسفی، کتاب‌های علمی

تعداد صفحات: 232 صفحه

فرمت: PDF

زبان: فارسی

لینک دانلود کتاب انسان و زمان

نظرات شما :

:: ارسال نظر