دانلود کتاب ترجمه الاشواق

دانلود کتاب ترجمه الاشواق

دانلود کتاب ترجمه الاشواق

ترجمان الاشواق یا مفسّر آرزوها و امیال ابن عربى به‌عنوان یکى از مهم‌ترین آثار ادبى تصوف در کنار نوشته‌هاى بزرگترین شعراى فارسى‌زبان چون عطّار، جلال الدین رومى، حافظ و جامى قرار دارد.

نیکلسون ابن عربى را به‌عنوان بزرگترین حکیم الهى توصیف مى‌کند که تاکنون در میان اعراب پدید آمده است و در ارتباط با حفظ روش سنتى شعرى اسلامى یک نوع ابهام مستمرّ در اشعار او وجود دارد که آیا آنها اشعار عاشقانه‌یى هستند که در لفافۀ قصاید صوفیانه بیان مى‌شوند و یا قصاید صوفیانه‌یى هستند که به زبان عشق انسانى آمده‌اند. مشاجرات دراین‌باره هرچه باشد، زیبایى و تخیل ابدى اشعار او را نمى‌توان انکار کرد و امکان دارد در سطوح مختلف بر پایه ادراک خواننده تفسیر شود.

به گفتۀ ابن عربى عرفا نمى‌توانند احساسات خود را به دیگران انتقال دهند و تنها مى‌توانند از طریق شیوه‌هاى سمبولیک و نمادى احساساتشان را به آنانى که در این راه تجربه مشابهى بدست آورده‌اند منتقل کنند.

پیشگفتار مارتین لینگز

انتشار این کتاب در سال  ١٩١١  یک رخداد مهم بوده که از طریق صفحات آن یکى از بزرگترین آثار عرفانى براى نخستین بار معرفى شده و در دسترس جهان غرب قرار گرفته است. علاوه بر آن مجموعه اشعار که در اینجا ویراسته و ترجمه شده و به‌عنوان یکى از عمیق‌ترین و شناخته‌ترین آثار نویسنده شناخته شده است مکمل بى‌مانندى است بر نوشته‌هاى منثور وى چون فتوحات مکیه و فصوص الحکم.


نویسنده: محی الدین ابن عربی

به اهتمام: دکتر گل بابا سعیدی

موضوعات: متن عربی ترجمان الاشواق

حجم: 7.28 مگا بایت (MB)

قالب کتاب: PDF – پی دی اف


لینک دانلود کتاب

نظرات شما :

:: ارسال نظر