دانلود کتاب تغذیه کودک از یک ماهگی تا دو سالگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید (sharing)

دانلود کتاب تغذیه کودک از یک ماهگی تا دو سالگی

دانلود کتاب تغذیه کودک از یک ماهگی تا دو سالگی

تغذیه درست کودک موجبات رشد او را فراهم میکند و اگر در تغذیه کودک خللی وارد شود؛ می تواند مستقیما به رشد جسمی و روحی کودک صدمه بزند. یکی از بزرگترین دغدغه های مادران، زمانی است که میخواهند کودک خود را از شیر بگیرند و در این زمان، ترس از این دارند که مبادا غذایی که به کودک خود می دهند برای او به اندازه کافی سالم و مقوی نباشد.

کودکانی است که معمولاً با غذاهایی یکنواخت (انواع سوپ)تغذیه می شوند. تغذیه با یک نوع غذا،خسته کننده و نامناسب است. در آغاز، همه به دلیل ترس از انجام هرگونه عمل خودسرانه که غالباً منجر به ناراحتی فرزندمان می شود، با پزشک متخصص مشورت کرده ایم. این کار نوعی ضمانت و اطمینان خاطر به همراه دارد، اما کم کم متوجه شدیم که غذاهاي متنوع، باعث برانگیخته شدن حس کنجکاوي فرزند میشود.

این شیوه تغذیه به نوعی بازی است و زمان تغذیه به فرصتی براي برقراري ارتباطی دوجانبه میان شما و فرزندتان. با رعایت نکات این کتاب، غذا خوردن، لحظاتی سرشار از شادي خواهد بود. بی تردید، گاهی اوقات کودک به طعم و مزه بعضی از غذاها علاقه اي نشان نمی دهد  و به این ترتیب شخصیت و سلیقه ي خود را آشکار می کند. در حالی که اگر چنین تجربه اي را نکرده بود (دراختیار داشتن مجموعه اي از رنگها و مزه هاي مختلف)نمی توانست شخصیت سلیقه اي خود را نشان دهد. من اطمینان دارم کودکی که طی یک ماه هر روز غذایی یکسان می خورد، نمی تواند مانند کودکی که با غذاهاي گوناگون تغذیه می شود، داراي سلیقه اي خاص شده و آن را مشخص سازد.


نویسنده: بلاندین مارکاده و دکتر هانری بوشه

مترجم: دکتر افرا شکوهی

تعداد صفحات: 104

حجم فایل: 1.4 مگابایت

نوع فایل: pdf


لینک دانلود کتاب

نظرات شما :

:: ارسال نظر