دانلود کتاب ذوالقرنین همچنان ناشناخته

دانلود کتاب ذوالقرنین همچنان ناشناخته

دانلود کتاب ذوالقرنین همچنان ناشناخته

کتاب ذوالقرنین همچنان ناشناخته به قلم غلامرضا نوادری به بررسی مواردی از قبیل معرفی ابوالکلام آزاد، ارائه تفسیری از آیات مورد بحث، گزارشی کوتاه از زندگی و جهانداری کورش هخامنشی و خلاصه‌ای جامع از دیدگاه ابوالکلام می‌پردازد.

از قرن اول هجری تاکنون بیش از بیست شخص به عنوان ذوالقرنین معرفی شده‌اند. حدود شصت سال پیش ابوالکلام آزاد در تفسیر خود با ارائه مستنداتی کورش را همان ذوالقرنین قرآنی دانست. اصل دیدگاه وی مبتنی بر بخش‌هایی از تورات است که به گمان ایشان درباره کورش است. وی بر این بود که در رویای دانیال نبی کورش به صورت قوچی نمایانده شده است که دارای دو شاخ بزرگ است و بر اساس همین رویا کورش نزد یهودیان به ذوالقرنین معروف بوده است. با پیدا شدن سنگ نگاره انسان بالدار دیدگاه ایشان قوت گرفت چرا که این نگاره دارای دو شاخ بود و در چند سفرنامه بالای نگاره کتیبه‌ای با خط میخی وجود داشت که بر آن نام کورش نوشته شده بود. او کورش را زرتشتی و سفرهای شرق و غرب و ساخت سد داریال را همان کارهای ذوالقرنین می‌دانست.

کلمات کلیدی: خلاصه ی داستان ذوالقرنین، داستان ذوالقرنین و یاجوج و ماجوج، ذوالقرنین در قرآن، آیه ذوالقرنین در قرآن، ذوالقرنین در روایات، ذوالقرنین، معنی ذوالقرنین، داستان ذوالقرنین، ذوالقرنین که بود، ذوالقرنین به چه معناست، سد ذوالقرنین کجاست، Dhul Qarnayn، خلاصه داستان ذوالقرنین


نویسنده: غلامرضا نوادری

موضوع: کتاب‌های اندیشه و مذهب، کتاب‌های تاریخی

تعداد صفحات: 223 صفحه

فرمت: PDF

زبان: فارسی

لینک دانلود کتاب ذوالقرنین همچنان ناشناخته

نظرات شما :

:: ارسال نظر