دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو

دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو

دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو

معرفی کتاب Les Miserables (بینوایان)

بی‌ نوایان نام رمان معروفی نوشته ویکتور هوگو نویسنده سرشناس فرانسوی است که از این اثر فیلم‌ها و تئاترهای اقتباسی زیادی ساخته شده‌ است.وی در بی‌نوایان به تشریح بی‌ عدالتی‌های اجتماعی و فقر و فلاکت مردم فرانسه می‌پردازد، همان عوامل و محرک‌های اجتماعی که منجر به سقوط ناپلئون سوم شد.

انحصار توزیع قدرت و ثروت در دست خانواده فاسد سلطنتی که از مشکلات جامعه فرانسه کاملا بی‌اطلاع بودند، بی‌نوایان تصویر راستین سیمای مردم فرانسه در قرن نوزدهم است. چهره چند قهرمان در بی‌نوایان برجسته‌تر ترسیم شده‌است از جمله آن ژان والژان. او مرد میانسال خسته روانی است با نیم تنه کهنه و شلواری وصله دار که پس از گذراندن نوزده سال زندان با اعمال شاقه، پس از تمام شدن ایام محکومیت جایی برای رفتن ندارد و کسی پناهش نمی‌دهد.گرچه بینوایان از عشق‌های خیال انگیز سرشار است اما جلوه واقع بینانه زندگی مردم در زمان ویکتور هوگو در آن کاملا دیده می‌شود….

ماجرای کلی کتاب

بخش اول: فانتین

داستان در ۱۸۱۵ در دینی آغاز می شود، جایی که ژان والژان به عنوان یک روستایی پس از نوزده سال حبس – پنج سال برای دزدیدن نان برای سیر کردن خواهر و خانواده او و چهارده سال به خاطر فرارهای متعدد او- از زندان آزاد شده است. او توسط مهمانخانه دار پس رانده می شود زیرا گذرنامه او زردرنگ است و نشان می دهد که پیش از این جبرکار بوده است. او با عصبانیت در خیابان می خوابد.

اسقف خیراندیش دینی، مایرل به اون پناه می دهد. هنگام شب ژان والژان با ظروف نقره مایرل فرار می کند. هنگامی که پلیس او را دستگیر می کند، اسقف مایرل وانمود می کند خود ظروف نقره را به او داده است و پافشاری می کند که او دو شمعدانی نقره را که فراموش کرده بود نیز با خود ببرد. پلیس توضیحات او را می پذیرد و می رود. مایرل می گوید زندگی او را برای خدا بخشیده است و او باید پول این شمعدانی ها را برای ساختن یک مرد صادق از خود به کار برد.

بخش دوم: کوزت

والژان فرار می کند، دوباره دستگیر و به مرگ محکوم می‌شود. کمیته پادشاهی مجازات او را به کار اجباری برای تمام عمر کاهش می‌دهد. او در حالی که در بندر تولون زندانی است با به خطر انداختن جان خود یک ملوان را که در وسایل کشتی گرفتار شده است را نجات می دهد. تماشاگران خواستار آزادی او میشوند. والژان مرگ خود را با انداختن خود در اقیانوس صحنه سازی می‌کند.

مسئولین مرگ او را گزارش می‌دهند و می‌گویند جسد او گم شده است. ژان والژان در عصر کریسمس به مون‌فرمی می رسد. او کوزت را در جنگل به دنبال آب دید و با او تا مهمان‌خانه رفت. او غذا سفارش داد و مشاهده کرد چگونه تناردیه‌ها از کوزت سوءاستفاده می‌کنند، در حالی که اپونین و آزلما، دخترهای آن‌ها در ناز و نعمت بزرگ می‌شدند و به کوزت برای بازی با عروسک‌شان دشنام می‌دادند. والژان از مهمان‌خانه خارج شد و یک عروسک بزرگ را برای کوزت خرید و کوزت پس از کمی درنگ هدیه را با خوشحالی قبول کرد. اپونین و آزلما بسیار حسود بودند.


لینک دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو جلد اول

حجم فایل: ۸ مگابایت

لینک دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو جلد دوم

حجم فایل: ۴ مگابایت

لینک دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو جلد سوم

حجم فایل: ۳ مگابایت

لینک دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو جلد چهارم

حجم فایل:۵ مگابایت

لینک دانلود کتاب رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو جلد پنجم

حجم فایل: ۳ مگابایت

نظرات شما :

:: ارسال نظر