دانلود کتاب زبور حضرت داوود

دانلود کتاب زبور حضرت داوود

دانلود کتاب زبور حضرت داوود

سوره دوم زبور

«ای داوود من تو را خلیفه خویش روی زمین قرار دادم و به زودی مردم عیسی را به خاطر نیرویی که به او می بخشم خدای خود می خوانند. چه کسی را خواهی یافت که به درگاهم گریه کند و من او را از درب خانه ام برانم. چگونه خداوند را تسبیح و تقدیس نمی گویید در حالی که شما را آفرید. چرا گناهان را از قلب خود دور نمی کنید، آیا فکر می کنید هیچ گاه نخواهید مُرد و دنیا همیشه پابرجاست.»

سوره دهم

«ای مردم از آخرت غافل نشوید، اگر لحظه ای در معاد و قیامت و آنچه برای گنهکاران آماده شده، می اندیشید، خنده هایتان کم و گریه هایتان افزون می گشت. اما اینک به نشانه ها و هشدارهای الهی توجهی ندارید. به پرندگانی که در آسمان تسبیح مرا می گویند نمی نگرید، که چگونه خداوند بخشنده و مهربان خالق روشنایی ها، روزی شما را تأمین می کند.»

سوره بیست و سوم

«ای کسانی که از آب و گِل آفریده شده اید، ای غفلت پیشگان مغرور و مست به آن چیزی که بر شما حرام شده است، توجهی نمی کنید. آیا فرقی میان آلودگی و ناپاکی نیست؟ و میان حوریان خوش خویی که از دروغ بدورند و بدون ملال و خشم برای انسان ماندگارند و بکارت شان پیوسته ثابت است، آرام تر از کف و شیرین تر از عسل در میان بستری معلق در امواج متلاطم دریای شراب و عسل که پایانی ندارد. این سلطه ای ناتمام و

نعمتی جاودانگی و دائم است. جهان در اختیار خداوند حکیم و باقی است، پاک است خداوندی که آفریننده روشنایی هاست.»

سوره چهل و هفتم
«یا داوود! آیا می دانی به چه جهت بنی اسرائیل را مَسخ و نفرین کرده و آنها را به صورت بوزینه و خوک در آوردم؟ زیرا هرگاه ثروتمندی با شوکت نزدشان آمد با او به گرمی برخورد می کردند اما زمانی که فقیری با آنها مواجه می شد به ناسزا گویی پرداخته و از او انتقامی سخت می گرفتند. لعنت من بر هر حاکمی باد که در روی زمین میان غنی و فقیر به مساوی رفتار نکند. شما پیرو هوی و هوس خود هستید آن زمان که مرگ شما فرا رسد گریزگاهتان کجاست؟ چه بسا شما را بر حذر داشتیم که به ناموس های مردم نظر سوء نیفکنید و زبان از وصف آنها فرو نبرید اما گوش دل نسپارید. منزه است پروردگاری که خالق روشنایی هاست.»


نويسنده: بر اساس قرآن و روایات اسلامی، بر داوود از پیامبران بنی‌اسرائیل نازل شده‌است

موضوع: حضرت داوود + زبان عبری + اندرز + دعا + مناجات + پیامبر سامی

حجم دانلود کتاب: 32 مگابایت

قالب کتاب: PDF – پي دي اف


لینک دانلود کتاب

نظرات شما :

:: ارسال نظر