دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز – چند همسری

دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز – چند همسری

دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز - چند همسری

کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز – چند همسری اولین مجموعه درباره قوانین ذکر شده در بیانیه و همچنین دفترچه تاثیر قانون بر زندگی زنان است که به موضوع چند همسری، چند زنی یا تعدد زوجات می‌پردازد.

از نخستین قانون مدون علیه زنان تا کنون نزدیک به ۸۰ سال می‌گذرد و زنان تا امروز در چالش مداوم با قانون تعدد زوجات هستند. لغو تعدد زوجات یکی از خواسته‌های مطرح شده در بیانیه کمپین یک میلیون امضاست، خواسته‌ای که زنان نیز در روابط چهره به چهره با کمپینی‌ها از پیامدهای آن، از تلخی‌ها و تبعیض‌هایش سخن گفته‌اند.

در بخشی از کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز – چند همسری می‌خوانید:

در ایران بر اساس باورها و دستورات مذهبی، که پوشش قانونی هم به خود گرفته، مردان می‌توانند چهار زن دائم و بی‌شمار موقت داشته باشند. در این راستا رسوم فرهنگی دیگری هم وجود دارند که از این نگرش و قانون به سود خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، در برخی از نقاط کشور رسم است که در صورت درگذشت مرد، همسر او به عقد ازدواج برادر شوهر درآید و این بدون توجه به مسئله رضایت زن، سن برادر شوهر یا متاهل و مجرد بودن او است.

کلمات کلیدی: زنان، حقوق زنان، حقوق زن، چند همسری، آمار چند همسری در ایران، تعدد همسر، چند همسری مردان، مقاله تعدد زوجات، قانون چند همسری در ایران، قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، حقوق زن در ایران، حقوق زنان در جامعه، حقوق زنان چیست، تعدد زوجات در ایران


موضوع: کتاب‌های علوم اجتماعی، کتاب‌های حقوق

تعداد صفحات: 99 صفحه

فرمت: PDF

زبان: فارسی

لینک دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض‌آمیز – چند همسری

نظرات شما :

:: ارسال نظر