دانلود کتاب زن

دانلود کتاب زن

دانلود کتاب زن

کتاب زن جلد ۲۱ از مجموعه آثار مرحوم دکتر علی شریعتی را در برمی‌گیرد که شامل سخنرانی های آن متفکر درباره زن مسلمان و شخصیت اوست و خواندش برای زنان مسلمان بسیار مفید و سودمند است.

در بخشی از کتاب زن می‌خوانیم:

در جامعه و فرهنگ اسلامی، سه چهره از زن داریم، یکی زن سنتی و مقدس مأب، یکی چهره زن متجدد و اروپایی مأب که تازه شروع به رشد و تکثیر کرده است، و یکی هم چهره فاطمه علیها سلام و زنان فاطمه وار که هیچ شباهت و وجه مشترکی با چهره ای به نام زن سنتی ندارد. سیمایی که از زن سنتی در ذهن افراد وفادار به مذهب در جامعه ما تصویر شده است با سیمای فاطمه (ع) همان قدر دور و بیگانه است که چهره زن مدرن.

این زن سوم، زنی است که می خواهد انتخاب کند، زنی است که نه چهره موروثی را می پذیرد و نه چهره تحمیلی صادراتی پست ترین و پلیدترین دشمنان انسانیت را. هردو را آگاه است و هردو را هم می داند. آنکه به نام سنت تحمیل می شد و در جریان آن به وراثت می رسید، مربوط به اسلام نیست. مربوط به سنت‌های دوره پدرسالاریست و حتی آنچه امروز از غرب می آید، نه علم است، نه بشریت است، نه آزادی است، نه انسانیت است و نه مبتنی بر حرمت زن است. مبتنی بر حیله‌های پست قدرت‌های پست انحرافی و تخدیرکننده بورژوازی است.

کلمات کلیدی: سخنان شریعتی، مجموعه آثار دکتر شریعتی، کتاب زن شریعتی، کتاب فاطمه فاطمه است، سمینار زن دکتر شریعتی، انتظار عصر حاضر از زن مسلمان، زن از نظر دکتر شریعتی، کتاب شریعتی، دانلود کتاب دکتر شریعتی، دکتر علی شریعتی، آزادی انسان، دانلود کتاب زن کامل pdf


از: علی شریعتی

موضوع: کتاب‌های اندیشه و مذهب، کتاب‌های علوم اجتماعی

۳۹۱ صفحه

فرمت: PDF

زبان: فارسی

نظرات شما :

دیدگاه ها بسته شده اند.