دانلود کتاب سه یار دبستانی pdf هالدین ماگفال

دانلود کتاب سه یار دبستانی pdf هالدین ماگفال

دانلود کتاب سه یار دبستانی pdf هالدین ماگفال

نام کتاب: سه یار دبستانی

نویسنده: هالدین ماگفال

مترجم: عبدالله وزیری، اسدالله طاهری

انتشارات: علی اکبر سلیمی

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 243 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 5 مگابایت

خلاصه داستان:

زمان: قرن یازدهم میلادی

مکان: ایران

سه یار دبستانی، برای آخرین بار به میخانه همیشگی می روند تا به همراه دیگر دوستان سری به خمره زنند و به رسم خداحافظی، باده گساری واپسینی داشته باشند و فردای آنروز هریک در جاده آرزوهای خود گام بردارند. هنگام حضور در میخانه درپی گفتگوهایی از سر مستی، جوانی و آرزومندی سبب می شود تن به پیمانی دهند که در آینده هر یک از آنها صاحب قدرت و مسند و منصبی گردید دیگر یاران را به یاد آورده و در جاه و جلال خویش شریک نماید. این سه یار با خون خود سوگند یاد می کنند و پس از روزی شادخواری و شادنوشی از یکدیگر جدا می شوند و به سوی سرنوشت راهی می شوند.

در این میان، “خیام جوان” راه را نزدیک می کند و باغی در نیشابور می جوید و ساقی را به همسری می گیرد تا در خلوت باغ، به سودای دل برسد و خود را وقف دانش و علم و ستاره شناسی و ریاضیات و شعر نماید.

“حسن صباح” نیز به ری بازمی گردد و در حلقه یاران پدر از او پیشی می گیرد و راهی می جوید تا قدرتی و حکومتی را پایه ریزی نماید و پس از سفری به مصر و مذاکره و آشنایی با بزرگان فرقه اسماعیلیه، به شهر و دیار باز می گردد و پس از مدتی قلعه الموت را محل اقتدار قرار می دهد و فداییانی را دور خود جمع می کند و از برای آنها بهشتی زمینی فراهم می کند و به فداییان حشیش می خوراند تا از هوش بروند تا هنگامی که چشم می گشایند خود را در بهشتی مفرح و پر از حوریان زیباروی مشاهده کنند و با شراب ناب و خوراک های لذیذ پذیرایی شوند تا زمانیکه با نوشیدن شراب دارای حشیش دوباره به جای قبلی باز می گردند و به عشق وصل دوباره بهشت، آماده هرگونه جانفشانی برای حسن صباح می شوند.

“خواجه نظام الملک” نیز به دربار سلاجقه راه می یابد و به سبب لیاقت تا بالاترین رده دیوان اداری بالا می رود و صدراعظم مقتدر چندین شاه سلجوقی می گردد …


لینک دانلود کتاب سه یار دبستانی

نظرات شما :

:: ارسال نظر