دانلود کتاب صوتی نشان مادرزادی میخائیل شولوخف

دانلود کتاب صوتی نشان مادرزادی میخائیل شولوخف

دانلود کتاب صوتی نشان مادرزادی میخائیل شولوخف

نویسنده: میخائیل شولوخف

مترجم: قاسم کبیری

موضوع: کتاب‌های صوتی داستان و رمان

فرمت: کتاب MP3

زبان: فارسی

حجم فایل: ۴ مگابایت

توضیحات درباره کتاب

کتاب صوتی نشان مادرزادی به قلم میخائیل شولوخف نوشته و توسط قاسم کبیری ترجمه شده است.

روی میز مقابل نیکلای کشوی جوان فرمانده اسواران (اسب سواران) چند جعبه فشنگ، یک تکه استخوان گوسفند، یک نقشه و یک گزارش عملیات دیده می‌شد. نیکلای چهار شانه است و از سن عقیقی‌اش که هجده ساله است بزرگ‌تر به نظر می‌رسید در گوشه‌های چشمش چین و چروک دیده می‌شود و پشتش مانند پیرمردان خمیده است. او با گروهش توانسته است دوباند راهزن را بدون از دست دادن حتی یک سرباز قلع و قمع کند…

میخائیل شولوخف ‏ نویسنده روس و برنده جایزه ادبی نوبل بود. وی به خاطر قدرت و یکپارچگی هنرش، در به نمایش کشیدن دُن که توانست با این کار یک برحه تاریخی در زندگی مردم روسیه رو روایت کند، جایزه نوبل تقدیم در سال ۱۹۶۵ تقدیم شد به میخائیل شولوخف. در واقع شولوخف جایزه را برای کتاب شاهکارش با عنوان دن آرام برنده شد. این نویسنده در جنگ داخلی شوروی توی ارتش سرخ روسیه بود و این تجربه وی نوشته‌هایش را تحت تأثیر قرار داد.

رمان شولوخف در رابطه با انقلاب روسیه بود و جوایز زیادی را در این کشور برده که از جمله آن‌ها جایزه استالین و جایزه لنین بودند و همونطور که گفته شده در سال ۱۹۶۵ هم موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد. منتقدان کتاب‌ مطرح این نویسنده را در سطح نوشته‌های بزرگانی چون داستایوفسکی می‌دانند.

میخائیل الکساندرویچ شولوخف نوشتن را در هفده سالگی آغاز کرد و اولین اثرش کتابی به نام داستان‌های دن نام داشت که یک مجموعه داستان بود. در ۱۹۲۵ او کار نوشتن کتاب دن آرام را شروع کرد، آثار شولوخف با سرعت پایین توسعه می‌یافتند و به همین خاطر ۱۲ سال طول کشید تا این رمان که معروف‌ترین رمانش هم بود به چاپ برسد، این کتاب در نسخه‌های ترجمه شده‌اش در دو کتاب مجزا به نام‌های دن را به آرامی دنبال کن و دن از خانه به دریا می‌ریزد (به اینگلیسی) منتشر شد. او به روند کند خود کماکان ادامه داد و ۲۸ سال بعد کتاب بعدیش با نام پودنیاتاوا تسلینا که به نام زمین نو‌آباد ترجمه شده رو منتشر کرد. آن‌ها برای سرزمین پدریشان جنگیدند نام رمان ناتمام شولوخف است که راجع به دفاع روس‌ها از سرزمینشان در مقابل حمله آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم است.

وقتی کتاب دن آرام چاپ شد، به سرعت مورد توجه مردم قرار گرفت و تبدیل به پر خواننده‌ترین کتاب روسیه شد و این موفقیت سبب شد تا جایزه استالین در سال ۱۹۴۱ به شولوخف تعلق بگیره و همچنین وی رو به عنوان یک نویسنده در سبک واقع‌گرایی اجتماعی به خوانندگان معرفی کرد.

کلمات کلیدی: دانلود کتاب صوتی داستان، کتاب صوتی نشان مادرزادی، داستان کوتاه نشان مادرزادی، کتاب گویا نشان مادرزادی، Mikhail Sholokhov، دانلود کتاب صوتی نشان مادرزادی، داستان کوتاه صوتی نشان مادرزادی، Mikhail Sholokhov


دانلود کتاب صوتی نشان مادرزادی میخائیل شولوخف

نظرات شما :

:: ارسال نظر