دانلود کتاب مرده کشان جوزان

دانلود کتاب مرده کشان جوزان

دانلود کتاب مرده کشان جوزان

کتاب مرده کشان جوزان اثر ابوالقاسم پاینده است؛ خلاصه داستان از اين قرار است که ميوه ‏هاي باغ «مش‏ لطفعلي» در جوزان مورد دستبرد روزمره قرار مي‏گرفته و هر روز صبح که مش‏ لطفعلي مادرمرده از خواب بيدار مي‏شده، ملاحظه مي‏کرده قسمتي از ميوه‏ هاي سردرختي ‏اش را برده‏ اند!گم شدن ميوه‏ هاي باغ مش ‏لطفعلي را جن‏گير جوزان يا رمال جوزان به گردن اجنه و از ما بهتران مي‏اندازد، اما تلاش جن‏گير و رمال نتيجه ‏اي نمي‏دهد و سرقت‏ هاي شبانه ادامه مي‏يابد.

تا يک شب «کلاحسين آجرپز» که نزديک قريه جوزان نشسته بوده متوجه مي‏شود چهار نفر دارند تابوت مرده ‏اي را به دوش مي‏کشند و اين مرده کشي چند روز طول مي‏کشد و ادامه پيدا مي‏کند و کلاحسين مي‏بيند که هر روز صبح در همان ساعت از جوزان يک مرده را به گورستان حمل مي‏کنند. يک روز که براي ثواب زير پايه تابوت را مي‏گيرد پايه تابوت از روي شانه او در مي‏رود و تعادل بهم مي‏خورد و در نتيجه تابوت از روي شانه سه نفر ديگر به زمين مي‏افتد و بجاي مرده مقادير زيادي هلوهاي باغ مش ‏لطفعلي به زمين مي‏ريزند.


نویسنده: ابوالقاسم پاینده

موضوعات: ميوه ‏هاي باغ «مش‏ لطفعلي» در جوزان مورد دستبرد روزمره قرار مي‏گرفته و هر روز صبح که مش‏ لطفعلي مادرمرده از خواب بيدار مي‏شده..

حجم: 5.59 مگا بایت (MB)

قالب کتاب: PDF – پی دی اف


لینک دانلود کتاب

نظرات شما :

:: ارسال نظر