دانلود کتاب کیش زرتشت از مری بویس

دانلود کتاب کیش زرتشت از مری بویس

دانلود کتاب کیش زرتشت از مری بویس

نام کتاب : تاریخ کیش زرتشت

نام نویسنده : مری بویس

نام مترجم : همایون صنعتی زاده

انتشارات : صفیعلیشاه

زبان : فارسی

فرمت : PDF

حجم : 9.37 MB

تعداد صفحات : 326

معرفی کتاب

این اثر بر پایه ی پنج خطابه که در سال 1985 در دانشگاه کلومبیا ایراد شد , تعریف شده است. عنوان خطابه ها «سه هزار سال ایمان به کیش زرتشت » اما برای کتاب عنوان دیگری انتخاب شد تا به گونه ای گویا تر بر مضمون کتاب دلالت کند .کاردینال نیومن این نظریه را ابراز داشته است که یکی از دلایل برجسته و بارز درستی و حقانیت هر مذهبی « نیرومندی یا خوش بنیگی همیشگی » ان است.

و این معنی را درباره ی دین مسیح و دین موسی صادق می داند و ادعا میدارد که از میان انبوه مذاهب رایج در خاور نزدیک روزگار امپراطوری رومیان تنها این دو کیش هستند که ان نیرومندی و خوش بنیگی را دارا بوده اند تا بتوانند در برابر امواج حوادث دوام بیاورند . شاید فراموش کرده است , کش زرتشت که حتی پیش از ظهور مسیحیت یکی از سال دیده ترین ادیان بود, هنوز هم پابرجا است . هدف ازاین کتاب توجیه و توضیح این عمر خارق العاده دراز و نیرومندی حیرت انگیز است ……. دو فصل اول کتاب , زمینه چینی لازم برای چنین تقلائی است.

و عمدتا درباره ی طول عمر حقیقی این کیش باستانی می باشد. حال دیگر اکثریت قریب به اتفاق پژوهشگران, تاریخ ساختگی و غیر واقعی سده ی ششم ق.م. به عنوان روزگار زندگی زرتشت _ که نزدیک به یکصد سال سبب ایجاد اشفتگی در مطالعات زرتشتی شده _ را مردود میدانند.


لینک دانلود کتاب کیش زرتشت از مری بویس

نظرات شما :

:: ارسال نظر