دموی جنگنده F-16 بدون سرنشین با قابلیت ماموریت جنگی در کنار هواپیماهای سرنشین دار

دموی جنگنده F-16 بدون سرنشین با قابلیت ماموریت جنگی در کنار هواپیماهای سرنشین دار

دموی جنگنده F-16 بدون سرنشین با قابلیت ماموریت جنگی در کنار هواپیماهای سرنشین دار

هدف از مهاجم دوم نمایش تست توانایی ماموریت مبارزه ای جنگنده F-22 بدون سرنشین در کنار هواپیمای سرنشین دار شبیه به این بود.

استفاده ازهواپیماهای جنگنده بدون سرنشین مانند این ها در آینده ما ممکن به نظر می رسد. در حالی که برخی شرکت های هوا فضایی در حال ایجاد نمونه اولیه هواپیماهای بدون سرنشین نظامی هستند، دیگران در حال تبدیل مبارزان بازنشسته به عنوان هواپیمای بدون سرنشین testbeds هستند. حالا لاکهید مارتین اسکانک ورکز، آزمایشگاه نیروی هوایی پژوهش (AFRL)، خلبان آزمون مدرسه نیروی هوایی ایالات متحده، و شرکت Calspan همکاری کرده اند تا نشان دهند که چگونه F-16 بدون سرنشین می تواند با هواپیماهای سرنشین دار به طور تیمی در طول ماموریت های حمله هوا به زمین شرکت کند.

اولین تولید تبدیل شده F-16s در سال ۲۰۱۳ توسط بوئینگ انجام شد، و حالا لاکهید از جانشین بدون سرنشین جنگنده آن در تمرینات هوایی استفاده می کند تا نشان دهد که چگونه جنگنده های اتوماتیک می توانند برنامه ریزی شوند و ماموریت های هوا به زمین را اجرا کنند.

برطبق گفته لاکهید این نمایش دوم بود. اولی که مهاجم یک بود، ادوات پیشرفته کنترلی را در F-22 اتوماتیک نشان می داد، از جمله سیستم اجتناب از برخورد لاکهیدمارتین اتوماتیک بود، به وسیله پرواز در شکل گیری با یک هواپیما به عنوان رهبر، انجام یک ماموریت حمله به زمین و سپس پیوستن مجدد به هواپیمای رهبر.

ترجمه: م.جعفری

منبع: newatlas به نقل از Lockheed Martin

دانش و فناوری نظامی

 

اشتراک گذاری برای حمایت از ما
حتما بخوانید  پژواک نور مورد استفاده برای مطالعه دیسک گازی

نظرات شما :

:: ارسال نظر